1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ahlat'ta Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şefliği Açıldı

Ahlat'ta Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şefliği Açıldı

Ahlatta Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şefliği Açıldı
A+A-

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği açıldı. İlçede yeni açılan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'nde çalışan görevli memur Sabahattin Bildirici, kurumun amacının yaban

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği açıldı.
İlçede yeni açılan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'nde çalışan görevli memur Sabahattin Bildirici, kurumun amacının yaban hayatını korumak ve koruma altındaki alanların denetimini sağlamak olduğunu söyledi. Bildirici, "Meteoroloji'de bulunan mevcut otomatik istasyonun devamlılığını sağlamak ve koruma işlemini de yapıyoruz. Kurumumuzun amacı mevcut yaban hayvanlarının popülâsyonunu getirme ve devamını sağlamaktır. Gelecek nesillerin sadece resimlerde değil bizzat canlı olarak bu hayvanları izlemesi için bir çaba sarf ediyoruz. Şu anda yapmış olduğumuz faaliyetler içerisinde doğaya yem bırakıyoruz. Özellikle kış mevsiminde yem bulmakta sıkıntı çeken hayvanlar için haftanın belirli günlerinde doğaya yem bırakıyoruz" dedi.
Bildirici, ava kapalı alanlarda yapılan avlanma faaliyetinde bulunanlara denetimler sonucu ağır cezai işlemler uygulanacağını belirterek, bu konuda vatandaşların daha duyarlı olmalarını istediklerini de sözlerine ekledi.
(SAD-MSA-Y)

01.02.2013 12:51:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT