1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ahlatlı Kayakçılar Kayacak Mekan İstiyor

Ahlatlı Kayakçılar Kayacak Mekan İstiyor

Ahlatlı Kayakçılar Kayacak Mekan İstiyor
A+A-

Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan kayak pisti karla kapanınca, kayak severlerde çareyi Aktaş mevkiinin zirvesine çıkıp orada kaymakta buldu. Ahlat Kış ve Su Sporları Derneği Başkanı Deniz Balaman,

Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan kayak pisti karla kapanınca, kayak severlerde çareyi Aktaş mevkiinin zirvesine çıkıp orada kaymakta buldu.
Ahlat Kış ve Su Sporları Derneği Başkanı Deniz Balaman, önceki yıllarda Aktaş Kayak Merkezi'nin kayak severlerin akınına uğradığını ifade ederek, bu yıl kayak merkezinin kar dolayısıyla kapandığı için ziyaretçi ağırlayamadıklarını söyledi. Balaman, kayak severlerin pist dışında farklı alanlarda kaymaya başladıklarını belirterek, "Oysaki kış turizmi için çok önemli olan bu kayak merkezinin kapalı olması, ilçe turizmi açısından önemli bir eksik olarak yorumlanıyor. Kayak severler olarak kış ayının gelmesi bizim için büyük bir heyecandır. Çünkü kar yağmasını, karda kaymayı yıl boyu özlemle bekliyorduk. Bu yıl güzel kar yağmasına rağmen karla kapalı olan ilçedeki baby-lift sistemli kayak merkezimizde bu yıl kayamadık. Çünkü kayak merkezimiz karla kapalı durumda. Kayak tesisi bu yıl kar altında kalınca biz de kayacak yer bulmadık. Kayak malzemelerimizi alarak kiraladığımız araçlarla Aktaş mevkiinde zirveye çıkıyoruz. Kayacak yol güzergahı veya başka alanları kendimize pist ediniyoruz. Doğal alanlarda yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafede kayarak kayma zevkimizi tadıyoruz. Tekrar araçlara binerek zirveye çıkıyoruz. Bu şekil kaymamız birkaç saat devam ediyor" dedi.
(SAD-MSA-Y)

25.01.2013 13:47:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT