1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ahlat Av Komisyonu Toplandı

Ahlat Av Komisyonu Toplandı

Ahlat Av Komisyonu Toplandı
A+A-

Bitlis'in Ahlat İlçe Av Komisyonu, Kaymakam Osman Dölek başkanlığında toplandı. Ahlatlı avcılar, ilçenin en verimli av alanlarının avlanmaya yasak bölge ilan edilmesi nedeniyle mağdur olduklarını b

Bitlis'in Ahlat İlçe Av Komisyonu, Kaymakam Osman Dölek başkanlığında toplandı.
Ahlatlı avcılar, ilçenin en verimli av alanlarının avlanmaya yasak bölge ilan edilmesi nedeniyle mağdur olduklarını belirterek, daha önceden talep edilen av alanlarındaki yasağın kaldırılması yönündeki talepleri dile getirdiler. Özellikle Kırıkkaya köyü, Karaağaç mezrası ile Nazik köyü çevresinde avlanmanın yasaklandığı Ahlat'ta, avcılar bölgenin avlanmaya serbest olması yönünde taleplerini yeniledi. İlçedeki avcılar, ağır kış mevsimi nedeniyle yabani hayvanların aç kaldığını, bu vesile ile doğada mevcut hayvanların kış şartlarında aç kalmamaları açısından Bitlis'ten temin edilecek yemlerin kendilerine ulaştırılması halinde yardımcı olacaklarını belirttiler. Ahlatlı avcılardan Süleyman Eriş ise, Avcılar ve Atıcılar Derneği adına 1 adet trap talep etti.
Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, avcıların özellikle bu ağır kış şartlarında avlanmada daha da hassas olmaları hususunda önerilerde bulundu.
Toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.
(SAD-MSA-Y)

11.01.2013 12:06:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT