1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ağustos'ta öğretmen ataması olacak mı?

Ağustos'ta öğretmen ataması olacak mı?

Ağustos'ta öğretmen ataması olacak mı?
A+A-

Katıldığı bir programda öğretmen atamalarına ilişkin konuşan Nabi Avcı çok övündükleri atamalar için: “Ağustos ayında öğretmen ataması olmayabilir”dedi.

 Milli Eğitim Bakanı, Nabi Avcı TGRT Haber Canlı yayınına katılarak bugün gerçekleşen öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yaptı.

Avcı: "2003 yılında 544 bin öğretmenimiz vardı. Biz kendi dönemimizde 542 bin öğretmen ataması yaptık. Doluluk olarak %93'e ulaştık. Önümüzdeki dönemde öğretmen açığı kapanacak ve sadece emekli öğretmenlerimizin yerine atama yapacağız" diyen Avcı, "OECD ülkeleri arasında en geç öğretmen kadrosuna sahip ülkeyiz. Son 5 yılda öğretmen ücretlerini en çok biz arttırdık'' dedi.

Avcı, canlı yayında yaptığı açıklamada, öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamalarını Şubat ayına endekslemeyi düşündüklerini söyleyen Avcı, eğitimde ne denli yol kat edildiine dair açıklmalar yaptıktan hemen sonra Ağustos ayında öğretmen ataması olmayabileceğini söyledi.

Bununla birlikte Avcı: “Biz bütün atamaları Şubat'a endekslemeyi düşünüyoruz. Bu Ağustos'ta atama olmayabilir. Çünkü Ağustos'ta atama yaptığımız zaman bu kez birinci yarıyılı aynı şekilde kullanmamız gerekir” diyerek sözlerini yineledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT