1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ağrı'daki Çiftçilerin Tarımsal Kredi Borçları 1 Yıl Süreyle Ertelendi Ahmet Genç Ağrı

Ağrı'daki Çiftçilerin Tarımsal Kredi Borçları 1 Yıl Süreyle Ertelendi Ahmet Genç Ağrı

Ağrıdaki Çiftçilerin Tarımsal Kredi Borçları 1 Yıl Süreyle Ertelendi  Ahmet Genç    Ağrı
A+A-

Ağrı Valiliği, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlu olan çiftçilerin tarımsal kredi borçlarının 1 yıl süreyle ertelendiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, 28 Ağustos 2012 tar

Ağrı Valiliği, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlu olan çiftçilerin tarımsal kredi borçlarının 1 yıl süreyle ertelendiğini açıkladı.
Yapılan yazılı açıklamada, 28 Ağustos 2012 tarih ve 28395 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında, Ağrı'da yaşanan kuraklık nedeniyle yüzde 30 ve üzeri oranında zarar gören ve Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı olan çiftçilerin Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 1 yıl süreyle ertelendiği bildirildi. Açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı kapsamında, süresi içerisinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaat eden; Hasar Tespit Komisyonlarınca yüzde 30 ve üzeri zarar gördüğü tespit edilen 953 çiftçinin borçlarının bir yıl süre ile ertelendiği belirtildi.
(AG-MET-Y)

08.01.2013 14:24:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT