1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ağrı'da "gbt Ve Kayıp Şahıslar" Projesi

Ağrı'da "gbt Ve Kayıp Şahıslar" Projesi

Ağrıda gbt Ve Kayıp Şahıslar Projesi
A+A-

Ağrı Emniyet Müdürlüğü tarafından 2012 yılında yürütülen "GBT ve Kayıp Şahıslar" projesi kapsamında 88 kayıp şahıstan 82'si bulunurken, aranması olan 150 şahıs da yakalandı. Ağrı Valiliği'nden yapıla

Ağrı Emniyet Müdürlüğü tarafından 2012 yılında yürütülen "GBT ve Kayıp Şahıslar" projesi kapsamında 88 kayıp şahıstan 82'si bulunurken, aranması olan 150 şahıs da yakalandı.
Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nce 2012 yılında "GBT ve Kayıp Şahıslar" projesine kayıp olarak girilen ve kayıp olarak aranmakta olan şahıslan bulunmasına yönelik istihbari ve operasyonel çalışmalar yürütüldüğü belirtildi. Bu çalışmalar sonucunda 88 kayıp şahıstan 82'si bulunurken, 6 şahsın aranmasına yönelik çalışmaların da devam ettiği kaydedildi. Açıklamada, "İlimiz dahilinde meydana gelmiş ve hakkında yakalama müzekkeresi veya kesinleşmiş hüküm kararı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan istihbari ve operasyonel çalışmalarda; çeşitli suçlardan aranması olan 150 şahıs yakalanmış ve tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere çıkartılmış. 47 şahsın mahkumiyet kararlarının olduğu görülmüş ve şahıslar cezaevine teslim edilmiş, 103 şahıs da ifadesi alındıktan sonra mahkeme tarafından serbest bırakılmıştır" denildi.
(AG-MSA-Y)

11.02.2013 12:03:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT