1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ageder, Manisa Anemon'unu İtalya'da Tanıtacak

Ageder, Manisa Anemon'unu İtalya'da Tanıtacak

Ageder, Manisa Anemonunu İtalyada Tanıtacak
A+A-

Avrupa Gençlik Derneği (AGEDER), Manisa Anemon çiçeğini tanıtmak için dahil olduğu gençlik projesi kapsamında İtalya'ya gidiyor. İş Birliği Tohumları Projesi kapsamında İtalya'ya gidecek olan AGEDE

Avrupa Gençlik Derneği (AGEDER), Manisa Anemon çiçeğini tanıtmak için dahil olduğu gençlik projesi kapsamında İtalya'ya gidiyor.
İş Birliği Tohumları Projesi kapsamında İtalya'ya gidecek olan AGEDER, Manisa Anemon çiçeğini tanıtacak. 22 bin 700 Avro bütçesi bulunan proje Türkiye, Yunanistan ve İspanya ortaklığı ile gerçekleştirilecek. Özel Manisa İlkadım Global Eğitim KPSS-AÖ Kursları binası içerisinde bulunan dernek odasında açıklama yapan AGEDER Başkanı Hilmi Polat, projenin 11 Aralık'ta başlayacağını belirterek, "2010 yılında dernek olarak faaliyete başladığımız proje çalışmaları ile bugüne kadar yaklaşık 160 civarında gencimiz yurtdışına çıkma fırsatı buldu. Bu anlamda hem ülkemizin tanıtımına hem Manisamızın tanıtımına katkı sağlamakla beraber, giden genç arkadaşlarımızın farklı kültürleri ,tanımalarına, özgüven duygusu kazanmalarına katkı sağlamış oluyoruz. Bu projede katılımcıların doğayla daha fazla iç içe olmasını sağlamak, gerekli çevre bilincini kazandırmak, çevresel konulara dikkat çekmek, doğal güzelliklerin değerini bilmek ve yaşatmak sorumluluğunu aşılamak amacıyla çeşitli faaliyetler yapacaktır. Ayrıca proje kapsamında Her ülke kendine has bitki örneklerinin tanıtımını yapacak, kurulacak Avrupa Parkı'na kendi ülkesi adına seçtiği bitkiyi ekecektir. Ayrıca her ülke kendi ülkelerine ait kültür sunumlarını gerçekleştirecektir. Projenin diğer etkinliklerini de çevre, kültür ve tarih gezileri oluşturacaktır" diye konuştu.
(AY-ERG-Y)

10.12.2012 17:14:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT