1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Agc'den Kınama Antalya

Agc'den Kınama Antalya

Agcden Kınama  Antalya
A+A-

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Haşmet Öyken, Antalya Otogarı'nda haber yapmak isteyen gazetecilerin özel güvenlikçiler tarafından engellenmesini kınadı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti G

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Haşmet Öyken, Antalya Otogarı'nda haber yapmak isteyen gazetecilerin özel güvenlikçiler tarafından engellenmesini kınadı.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Haşmet Öyken yaptığı yazılı açıklamada, "Antalya'da görev yapan tüm gazetecilerin kentin önemli noktalarında nasıl davranmaları gerektiği noktasında hassas olduklarını belirterek; Hiç kimse bizim arkadaşlarımızı görev yapmalarını engelleme hakkına sahip değildir. Hiç kimse haber alma ve yapma özgürlüklerimizi kısıtlayamaz" ifadelerine yer verdi.
Antalya Otogarı'nda görev yapan gazetecilerin fotoğraf çekmelerinin engellenmesi ve otogar güvenlik müdürlüğüne davet edilmeleri ile ilgili açıklama yapan AGC Genel Sekreteri Haşmet Öyken, şunları kaydetti:
"Kamuya açık bir alanda haber fotoğrafı çekmek isteyen arkadaşların görevlerini engelleyen ve onları güvenlik müdürünün odasına kadar götürerek 'Ne haberi yapmak istedikleri' konusunda sorgulamaya çalışanları Antalya Gazeteciler Cemiyeti olarak kınıyoruz."
Öyken, bir turizm merkezi olan Antalya Otogarı'nın çağdaş bir anlayışla yönetilmesi gerektiğini ve otogarı yönetmeye talip olanların kadrolarını profesyonel kadrolardan seçmeleri gerektiğinin ifade etti.
(SK-Y)

04.02.2013 16:19:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT