1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Afyonkarahisar'da Kesk'e Yapılan Baskın Ve Yaşanan Göz Altılar Protesto Edildi

Afyonkarahisar'da Kesk'e Yapılan Baskın Ve Yaşanan Göz Altılar Protesto Edildi

Afyonkarahisarda Keske Yapılan Baskın Ve Yaşanan Göz Altılar Protesto Edildi
A+A-

Terör örgütü DHKPC'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında KESK'e yönelik baskınlar ve üyelerin gözaltına alınmaları KESK Afyonkarahisar Şubesi üyeleri tarafından protesto edildi. Merk

Terör örgütü DHKPC'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında KESK'e yönelik baskınlar ve üyelerin gözaltına alınmaları KESK Afyonkarahisar Şubesi üyeleri tarafından protesto edildi.
Merkez PTT Binası önünde toplanan yaşanan baskın ve göz altı olaylarını protesto eden sendika üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Ömer Akyıldız yaptı. İnsanca bir yaşam ve demokratik bir ülke isteyen herkesi, hedef tahtasına koymaya devam eden iktidarın, bu anlamda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) ve bağlı sendikalarımıza yönelik baskıların sürekli olarak arttığını dile getiren Akyıldız, şöyle konuştu: "Türkiye'nin dört bir yanında üye ve yöneticilerimize yönelen keyfi gözaltı ve tutuklamalarla kuşatılmaya çalışıldığımız tüm kamuoyunca bilinmektedir. Son bir yıldır ardı ardına yapılan operasyonlar sonucunda bugün toplam 59 yönetici ve üyemizin sendikal faaliyetlerimiz gerekçe gösterilerek tutuklanıp demir parmaklıklar ardına konulması yetmiyormuş gibi bu sabah erken saatlerde aralarında konfederasyonumuz Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in yanı sıra konfederasyonumuza bağlı sendikaların yönetici ve üyelerinin de olduğu çok sayıda insan gözaltına alınmıştır. Bu sabah gerçekleştirilen operasyonun KESK olarak ülke genelinde başlattığımız örgütlenme kampanyasının birinci gününe denk getirilmesi de kesinlikle tesadüf değildir. Soruşturma gizliliği gerekçe gösterilerek kaç arkadaşımızın gözaltına alındığı konusunda tarafımızda bilgi verilmemektedir. Konfederasyonumuza ulaşan ve basından öğrendiğimiz bilgilere göre 1i Afyonkarahisar'da olmak üzere 167'nin üzerinde insan gözaltına alınmıştır. Bunlardan kaçının bağlı sendikalarımızın yöneticisi veya üyesi olduğu konusunda henüz net bir bilgiye sahip değiliz. Gözaltına alınan, tutuklanan üyelerimizin haklarını her zeminde koruyup savunmaya devam edeceğiz. AKP hükümetinin faşizan politikalarına karşı duracak, zulmün ve zorbalığın efendileri önünde asla boyun eğmeyeceğiz." Basın açıklamasını yapan eylemci grup daha sonra sloganlar atarak sendika binasına kadar yürüdü.
(GC-

19.02.2013 18:10:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT