1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Afrika'nın Gülen Çocukları Bu Sergide

Afrika'nın Gülen Çocukları Bu Sergide

Afrikanın Gülen Çocukları Bu Sergide
A+A-

Ödüllü yönetmen, gazeteci ve fotoğrafçı Seyid Çolak, "Benim Afrikam" isimli sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Sergi açılışına fotoğrafseverler yoğun ilgi gösterdi. Afrika'nın birçok ülkesinde k

Ödüllü yönetmen, gazeteci ve fotoğrafçı Seyid Çolak, "Benim Afrikam" isimli sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Sergi açılışına fotoğrafseverler yoğun ilgi gösterdi.
Afrika'nın birçok ülkesinde kadrajına takılan görüntüleri kayıt altına alan Çolak'ın sergisi, Küçükçekmece Kültür ve Sanat Merkezi'nde Afrika'nın gülen yüzlerini ağırlıyor. Nijer, Mali, Togo ve Benin gibi Afrika ülkelerinde yaklaşık 1 ay boyunca kadrajına aldığı kareleri fotoğrafseverlerle paylaşan Çolak, Afrika'ya farklı bir bakış açısı getirdiğinin altını çizerek, serginin hikayesi ile ilgili şunları söyledi:
"Afrika'da iç çatışma, yoksulluk, susuzluk, bir iki teneke su alabilmek için akşam yola çıkıp sabah dönen insanları gördüm. Bunun yanı sıra o yaşamı kanıksadıklarını ve buna bağlı olarak da olgun insanlarında, çocuklarında da mutluluğu gördüm. Fotoğraflarda mutlu, güzel bakan, oyun oynayan çocukları ele aldım. Zaten medyada Afrika'nın olumsuz yanlarını görüyoruz. Ben farklı bir bakış açısı getirerek, onların gülümseyen taraflarına da vurgu yapmak istedim."
Daha önce pek çok bilimsel ve sanatsal çalışmaya konu edilmiş Afrika'yı farklı bir açıdan yakalayıp, objektifi aracılığıyla izleyiciye aktaran sanatçının sergisini gezen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin İpek ve M. Besim Müftüoğlu, eserleri beğeniyle izlediklerini ifade ederek, Çolak'a teşekkür etti.
43 eserden oluşan ve Afrika'da yaşayan çocukların gülümseyen yüzleri ile onların hayatlarını konu edinen sergi, 30 Ocak'a kadar gezilebilecek.
(ET-CC-Y)

19.01.2013 13:55:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT