1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Afet Riski Bulunan Köylerde Eğitim Çalışması Sürüyor

Afet Riski Bulunan Köylerde Eğitim Çalışması Sürüyor

Afet Riski Bulunan Köylerde Eğitim Çalışması Sürüyor
A+A-

Sel ve deprem gibi afetlere karşı yöre halkının hazırlıklı olması amacıyla Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından yerleşim alanlarında sürdürülen eğitim çalışmaları sürüyor. İl A

Sel ve deprem gibi afetlere karşı yöre halkının hazırlıklı olması amacıyla Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından yerleşim alanlarında sürdürülen eğitim çalışmaları sürüyor.
İl Afet ve Acil durum müdürlüğü ekipleri tarafından Köyceğiz İlçesine bağlı Toparlar beldesinde, vatandaşlara ve ilköğretim öğrencilerine yönelik eğitim düzenlendi. Eğitimlerde köy halkına, bölgenin afet riski ve afetlerden korunma, orman ve konut yangınları ile müdahale ve korunma yöntemleri, sivil savunma tedbirleri ve ilkyardım konularında eğitimler verilirken ilköğretim öğrencilerine de afetler ve afetlerden korunma eğitimleri verildi.
Eğitimler, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personellerinden Eğitim Uzmanı Koray Ece ve Jeofizik Mühendisi Akın Aydoğan tarafından verilirken, eğitim çalışmalarının devam edeceği açıklandı.
(BT-İK)

17.01.2013 15:13:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT