1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adü Rektörü Prof Dr. Birincioğlu Çalışan Gazetecilerin Gününü Kutladı

Adü Rektörü Prof Dr. Birincioğlu Çalışan Gazetecilerin Gününü Kutladı

Adü Rektörü Prof Dr. Birincioğlu Çalışan Gazetecilerin Gününü Kutladı
A+A-

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof Dr. Mustafa Birincioğlu, 10 Ocak Çalışan Gazateciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayarak bütün gazetecilerin günlerini ADÜ adına kutladığı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof Dr. Mustafa Birincioğlu, 10 Ocak Çalışan Gazateciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayarak bütün gazetecilerin günlerini ADÜ adına kutladığını belirtti.
ADÜ Rektörü Prof Dr. Mustafa Birincioğlu, gazeteciliğin çağın en önemli mesleklerinden birisi olduğunu ve gazetecilerin de bu mesleğin gerekli kıldığı sorumlulukları yerine getirirken fedakarca görev yaptığını dikkat çektiği kutlama mesajının devamında, "Basının toplumun sesi olma işlevini yerine getirebilmesi; doğru, ilkeli, kişilik haklarına ve özel hayata saygılı habercilik anlayışının benimsenmesi ve her koşulda meslek etiğinin gözetilmesine bağlıdır. Gelişen teknoloji ve internet ağı ile küçük bir köy haline gelen dünyamızda, bilgiye ulaşmak artık saniyeler kadar kısadır. Bu durum, haberin objektifliğiyle birlikte, gazetecilik mesleğinin önemini arttırmıştır. Gazetecilik mesleğini türlü zorlu koşullarda yerine getirmeye çalışan gazeteci kardeşlerimiz, bu gün ve bundan sonra ülkemizin temel sorunlarına karşı her zaman sorumluluk bilinciyle hareket ederek, ülkemizin kalkınmasına, demokrasi kültürünün yerleşmesine, özgürlüklerin gelişmesine katkıda bulunmaya umarım daha da özen göstereceklerdir. Ne kadar önemli bir görevi icra ettiğinizin bilincinde olan bir akademisyen ve Adnan Menderes Üniversitesinin Rektörü olarak "Çalışan Gazeteciler Günü" nüzü kurumum adına kutlarken, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren gazetecilerimizi saygıyla anıyor, tüm basın çalışanlarına en derin saygılarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi.
(SK-İK)

09.01.2013 14:03:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT