1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adıyamanlılar Vakfı Üyeleri Sahabe'nin Kabrini Ziyaret Etti

Adıyamanlılar Vakfı Üyeleri Sahabe'nin Kabrini Ziyaret Etti

Adıyamanlılar Vakfı Üyeleri Sahabenin Kabrini Ziyaret Etti
A+A-

Merkezi İstanbul'da bulunan Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal'ın kabrini ziyaret ederek burada yürütülmek istenen proje hakkında bilgi aldı

Merkezi İstanbul'da bulunan Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal'ın kabrini ziyaret ederek burada yürütülmek istenen proje hakkında bilgi aldı.
Adıyamanlılar Eğitim Kültür ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı Ömer Özkartal, Vakıf Onursal Kurucu Üyesi Mahmut Göksu ve bir grup vakıf üyesi Sahabe kabrinde incelemelerde bulunarak Samsat Kaymakamı İsmail Sündük ve Belediye Başkanı Yusuf Fırat'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vakıf Başkanı Ömer Özkartal, her ne kadar Vakfın merkezi İstanbul'da olsa da Adıyaman sınırları içerisinde yürütülen her güzel çalışmayı desteklediklerini, bunların başında da Sahabe Safvan Bin Muattal kabrinde yürütülecek olan projenin hayata geçirilmesi olacağını belirtti.
Vakıf Onursal Kurucu Üyesi Mahmut Göksu ise, Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Saffan Bin Muattal hazretlerinin türbesini ziyaret ettiklerini ve yapılacak olan külliye konusunda ilgililerden bilgiler aldıklarını belirterek bu çalışmanın Adıyaman turizmine çok büyük katkılar yapacağını, bu nedenle bu projeye gerekli her türlü desteği vereceklerini kaydetti.
Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Anadolu coğrafyasında yerleri kesin delillere dayalı olarak bilinen iki sahabeden biri olan Sahabe Safvan Bin Muattal kabrinin Samsat ilçesinde olmasından dolayı mutlu olduklarını, bu alanın dünyaya tanıtılması gerektiğini ifade etti.
Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, projenin hayata geçirilmesi çalışmalarının hızla yürütüldüğünü, projenin en büyük parçası olan cami inşaatı temelinin kutlu doğum etkinlikleri kapsamında atılmasının planlandığını belirtti.
Sündük, "Sahabe kabri oldukça dar bir alanda bulunuyor. Alanın genişletilmesi için gerekli tahsis çalışmaları yürütülmektedir. Projenin ileride rahatlıkla yürütülebilmesi için şu anda yürüttüğümüz ön çalışmalar büyük önem arz etmektedir. Bu işler bittikten sonra kısım kısım projemiz hayata geçirilecek ve özlemini çektiğimiz turizm hareketliliği sağlanacaktır. Bu çalışmalar için bizleri destekleyen ve birçok aşamasını ise, bizzat yürüten Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş'a çok teşekkür ediyoruz. Yine emeği geçen ilçe belediyemiz ve müftülüğümüzün personeli ve diğer ilgililere teşekkür ediyorum" dedi.
(FÇ-Y)

25.01.2013 11:54:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT