1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adıyamanda Kobani Prostestosunda Olay Çıktı !

Adıyamanda Kobani Prostestosunda Olay Çıktı !

Adıyamanda Kobani Prostestosunda Olay Çıktı !
A+A-

Kobanideki IŞİD terör örgütünün saldırılarını protesto etmek için Adıyaman KarapınarMahallesi, Karapınar caddesi üzerinde bulunan Kobaniye yardım çadırı önündü bir grup yol kesti. Polis grubu dağıtmak için...

Adıyaman’da, yolu keserek eylem yapan bir grup ile polis arasında gerginlik çıktı. Gruba TOMA’larla müdahale edildi.

 

 


Edinilen bilgiye göre, Karapınar Mahallesi, Karapınar Caddesi üzerinde bulunan Kobaniye Yardım Çadırı önünde bir grup tarafından yol kesilerek eylem yapıldı.

 

Yolu kesen grup daha sonra çöp konteynerlerini devirerek ateş yakmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen özel harekat, çevik kuvvet, resmi ve sivil polis ekipleri şahısları dağılmaları konusunda uyardı.

 

Uyarılara aldırış etmeden polise taşla karşılık veren göstericiler ile polisler arasında gergin anlar yaşandı. Yaşanan gergin anlarda çevik kuvvete ait TOMA ve zırhlı araçlar göstericilere müdahale etti. Bir taraftan biber gazı sıkılırken bir taraftan ise göstericilere tazyikli su sıkıldı.

 

 

Göstericileri dağıtmak isteyen polislere taşla karşılık verilirken, bir yandan ise polislerin üzerine havai fişekler ile cam şişeleri atıldı. Ortalık adeta savaş alanına dönerken, çıkan olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı. Her ihtimale karşı olay yerinde itfaiye ile 112 sağlık ekipleri de hazır durumda bekletildi. Polisin müdahaleleri sonucu göstericiler ara sokaklara dağılırken, olay yerinde gergin bekleyiş devam ediyor.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT