1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adıyaman Kalesi'nde Çalışmalar Devam Ediyor

Adıyaman Kalesi'nde Çalışmalar Devam Ediyor

Adıyaman Kalesinde Çalışmalar Devam Ediyor
A+A-

Adıyaman Belediyesi'nin en önemli projeleri arasında yer alan 'Kale Projesi' kapsamında yürütülen çalışmalar, aralıksız devam ediyor. Adıyaman Kalesi'nde şu sıralar merdiven basamaklarının yapımı ger

Adıyaman Belediyesi'nin en önemli projeleri arasında yer alan 'Kale Projesi' kapsamında yürütülen çalışmalar, aralıksız devam ediyor.
Adıyaman Kalesi'nde şu sıralar merdiven basamaklarının yapımı gerçekleşiyor. Bir taraftan ağır iş makinelerinin yardımıyla merdivenin kurulacağı alanda gerçekleşen zemin düzeltim işi büyük bir titizlikle devam ederken, diğer taraftan daha önce oluşturulan basamakların kenarına otantik görünümlü korkuluklar monte ediliyor.
Yetkililer, "Kale projesinin tam anlamıyla uygulanması için yoğun bir gayretin içerisindeyiz. Bu anlayışla sürdürdüğümüz faaliyetler kapsamında, projedeki her ayrıntıyı uygulamaya çalışıyoruz. Önemli bir mesafe kat ettik. Faaliyetlerimizin sona ermesinden itibaren Adıyaman kent merkezinde güzel bir eserin meydana geleceğine inanıyoruz. Turistler için fevkalade önem arz eden bir cazibe merkezi olacaktır" dedi.
(CK-OK-Y)

30.01.2013 15:57:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT