1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adıyaman-kahta Yolunda Kış Çilesi

Adıyaman-kahta Yolunda Kış Çilesi

Adıyaman-kahta Yolunda Kış Çilesi
A+A-

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, kışın gelmesiyle birlikte Adıyaman ile Kahta arasında yolcu taşıyan sürücüler, yolun oldukça tehlikeli hale geldiğini ifade etti. Kahta-Şanlıurfa arasında yolcu taşımac

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, kışın gelmesiyle birlikte Adıyaman ile Kahta arasında yolcu taşıyan sürücüler, yolun oldukça tehlikeli hale geldiğini ifade etti.
Kahta-Şanlıurfa arasında yolcu taşımacılığı yapan Ali Demir adlı şoför, kış ayının gelmesiyle birlikte yolların ciddi manada tehlikeli hale geldiğini ifade ederek, yoldan fırlayan çakıl taşlarının araçlarına büyük zarar verdiğini söyledi. 15 yıldır bu yolda şoförlük yaptığını belirten Demir, "Uzun yıllardır bu yolda şoförlük yapıyorum. Yol çok güzel oldu ama asfalt gerçekten büyük sorunlara neden oluyor. Yağışlardan sonra yolda oluşan çukurlar, tehlike oluşturuyor. Araçların tekerleklerinin altından fırlayan çakıl taşları çok zarar veriyor, araçlarımızın camları kırılıyor. Kazandığımız paraları da araçlarımızın camlarını değiştirmeye veriyoruz. Kış ayında bu daha da büyük sorunlara neden oluyor. Buna en kısa zamanda bir çözüm bulunmalı, aksi takdirde bu durum kazalara da neden olabilir" şeklinde konuştu.
(Şİ-SO-Y)

18.12.2012 16:57:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT