1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adilcevaz Kar Güzelliğine Büründü

Adilcevaz Kar Güzelliğine Büründü

Adilcevaz Kar Güzelliğine Büründü
A+A-

Binlerce yıllık geçmişi ile pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Bitlis'in Adilcevaz ilçesi, kar yağışı ile birlikte eşsiz bir güzelliğe büründü. Kar yağışı yurdun önemli bölümünü olumsuz etkilerk

Binlerce yıllık geçmişi ile pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Bitlis'in Adilcevaz ilçesi, kar yağışı ile birlikte eşsiz bir güzelliğe büründü.
Kar yağışı yurdun önemli bölümünü olumsuz etkilerken, Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde oluşan seyrine doyumsuz görüntüler izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Kar ve kış günlük yaşamı zorlaştırırken, Adilcevaz'da Van gölü kıyısında bulunan tarihi camiler ile sahil şeridi bütün güzelliğini sergiliyor. Adilcevaz yaz ve bahar aylarında yeşilliği ve güzel doğasıyla kendini gösterirken, kar yağışıyla da tarihi ve doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Yurt genelinde olumsuz kış şartları vatandaşlara zor anlar yaşatırken, Adilcevaz'da ise beyazlara bürünen tarihi yapılar kış aylarının güzelliğini sergiliyor. Van Gölü sahilleri tarihi ve doğal güzellikleri ile adeta yeryüzü cennetini andırırken, seyrine doyumsuz görüntülerin bir bölümü İHA muhabirinin objektifine yansıdı.
(HN-MET-Y)

11.01.2013 13:59:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT