1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adil Bir Müteahhit Aranıyor!

Adil Bir Müteahhit Aranıyor!

Adil Bir Müteahhit Aranıyor!
A+A-

Van’ın en eski çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı yaklaşık 20 yıl önce hizmete açıldı. Ancak sonrasında iler istendiği gibi gitmedi. 210 işyerinin bulunduğu çarşıda, esnaflar bir bir ayrıldı...

Van’ın en eski çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı yaklaşık 20 yıl önce hizmete açıldı. Ancak sonrasında iler istendiği gibi gitmedi. 210 işyerinin bulunduğu çarşıda, esnaflar bir bir ayrıldı. Hak sahiplerinin yeni bir çarşı yapma gücü yok ama çağrıları var. O da adil bir müteahhit.

Mısır Çarşısı yaklaşık 15 yıldır kapalı durumda. Ön taraftaki birkaç esnaf hariç çarşıda kepenkler dizili halde kapalı. Köhne bir yere dönen Mısır Çarşısı esnafı ise hayli dertli. Yeni bir yer yapma gücü bulunmayan esnaf, adil ve vicdanlı bir müteahhit arıyor. Sınırlı Sorumlu Büyük Birlik Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Levent Tekin, “Anlaşırsak yerimizi müteahhide vermeye hazırız” diyor ve ekliyor. “Çarşımızda yangın çıktı ama kimseden destek alamadık. Esnaf olarak gücümüz yok, yeni bir daraba dahi taktıramıyoruz. Eğer ortak karar alabilirsek çarşıyı müteahhide verebiliriz.” Van’da müteahhitler genellikle, 7 katlı bina karşılığında 5 katı istediği kalan giriş 2 katı da esnafa verme teklifinde bulunduğu biliniyor. Bu nedenle Van’da bazı eski yapılar yenilenemiyor. Esnafsa biraz daha fazla pay istiyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT