1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aden Körfezi'nde Gökova Fırkateyni Tarafından Kurtarılan Vatandaştan Orgeneral Özel'e Teşekkür Mektubu Ankara

Aden Körfezi'nde Gökova Fırkateyni Tarafından Kurtarılan Vatandaştan Orgeneral Özel'e Teşekkür Mektubu Ankara

Aden Körfezinde Gökova Fırkateyni Tarafından Kurtarılan Vatandaştan Orgeneral Özele Teşekkür Mektubu  Ankara
A+A-

Aden Körfezi'nde TCG Gökova Fırkateyni tarafından kurtarılan bir vatandaş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e elektronik posta göndererek teşekkür etti. Aden Körfezi ve Somali açıklarında

Aden Körfezi'nde TCG Gökova Fırkateyni tarafından kurtarılan bir vatandaş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e elektronik posta göndererek teşekkür etti.
Aden Körfezi ve Somali açıklarında görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları görevlerini başarıyla sürdürüyor. Aden Körfezi'nde görevli TCG Gökova Fırkateyni, 13 Ocak'da Aden denizinde bir yük gemisinde rahatsızlanan Kadir Üstünel'i hayata döndürdü. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'e, teşekkür amacıyla e-posta gönderen Üstünel, "Sayın Komutanım. Ben, uluslararası yük taşımacılığı yapan ticaret gemilerinde elektrik zabiti, elektrki mühendisi olarak çalışmaktayım. 13 Ocak 2013 tarihinde Aden denizinde başıma gelen ve sizlerin yardımları sayesinde hayata bağlanmamı sağlayan olay için siz değerli komutanlarıma çok teşekkür etmek istedim" dedi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde de yayınlanan mektupta Üstünel, başından geçen olayı şöyle aktardı: "13 Ocak 2013 gece 22.00'de gemimiz Aden denizinde seyir esnasındayken rahatsızlandım. Ağrı gece 01.00'de başedilmez bir duruma geldi. Gemi kaptanımız olayın resmini çekip tele sağlıktan yardım istemesine rağmen sabaha kadar müdahale edilemeyeceğini bildirdiler. Olay esnasında askeri konvoy ile Aden seyri yapmaktaydık. Bir mil önümüzdeki Çin askeri gemisinden yardım istendi. Çin askeri gemisi durdu ancak telefonda yardım edebileceğini bildirdi. Tüm umutların bittiği anda bölgede bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Gökova gemisi imdadıma yetişti. Gökova gemisi sayın komutanı beni hayata bağlayan oldu. Allah binlerce kez razı olsun. Allah başımızdan eksik etmesin. Yaklaşık 80 mil uzağımızda bulunan Gökova gemisi, o anki havaya aldırış etmeden, üstelik botla ve korsan bölgesinde, hayatlarını tehlikeye atarak yardımıma koştular. Gökova gemisi doktoru Hasan Soysal komutanım tarafından yapılan müdahaleden sonra acenta kanalı ile acil olarak Umman Salalah şehrine hastaneye kaldırımdım. Aynı gün ameliyat ve yoğun bakımdan sonra şu anda sayesinde evimde, eşimin, çocuğumun, annemin, babamın yanındayım. Allah binlerce kez razı olsun. Allah başımızdan eksik etmesin."
(ZÇ-ÖK-Y)

28.01.2013 12:15:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT