1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Add Urla Şubesi, Prof. Dr. Hilmioğlu İçin İmza Kampanyası Başlattı

Add Urla Şubesi, Prof. Dr. Hilmioğlu İçin İmza Kampanyası Başlattı

Add Urla Şubesi, Prof. Dr. Hilmioğlu İçin İmza Kampanyası Başlattı
A+A-

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Urla Şubesi, Ergenekon Davası kapsamında 4 yıldır cezaevinde bulunan ADD önceki dönem Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilm

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Urla Şubesi, Ergenekon Davası kapsamında 4 yıldır cezaevinde bulunan ADD önceki dönem Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun özgürlüğüne kavuşması için imza kampanyası başlattı. Bugün bir basın açıklamasıyla başlatılan imza kampanyası, 16 Şubat'a kadar Urla Cumhuriyet Meydanı'nda devam edecek.
Ergenekon Davası kapsamında 4 yıldır tutuklu bulunan Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun yaşamını tehdit eden ağır ve cezaevi koşullarında tedavisi olanaksız sağlık sorunları bulunduğu kaydedilen, bu nedenle özgürlüğüne kavuşması için başlatılan imza kampanyasına Urlalılar büyük ilgi gösterdi.
ADD Urla Şube Başkanı Ali Yanar, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, "Ülkesine sayısız hizmetlerde bulunan yurtsever bilim insanı Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, tam olarak neyle suçlandığı bile belli olmadan, gerçekliği kanıtlanmamış deliller ve iddialarla 4 yıldır sağlığını her geçen kötüye götüren koşullarda tutuklu bulunmaktadır. Devlet; her şeyden önce yurttaşının yaşamından sorumludur. Masumiyet karinesi ve uzun tutukluluk süresi dikkate alındığında göz göre göre ölüme terk edilmesi devlet adabına, insan haklarına ve vicdana aykırıdır. Suçu sabit, hüküm giymiş bir terör örgütü liderinin beş yıldızlı otel kalitesinde bakılıp beslenmesi söz konusu iken, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun ölüme terk edilmesi, hiçbir toplumun, hiçbir anlayışın vicdanında yer bulacak bir davranış değildir. Geç olmadan Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun tahliye edilerek donanımlı bir hastanede tedavi edilmesini istiyoruz. Türkiye genelinde başlatılan imza kampanyasına bütün yurtseverlerin desteğini bekliyoruz" dedi.
(AÖK-ERG-Y)

13.02.2013 18:25:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT