1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana'ya Resim Heykel Müzesi

Adana'ya Resim Heykel Müzesi

Adanaya Resim Heykel Müzesi
A+A-

Adana Ressamlar Derneği yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'dan Resim Heykel Müzesi kurulması için destek istedi. Aldırmaz da bu konuda çalışma yapılacağını söyledi. Adana Re

Adana Ressamlar Derneği yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'dan Resim Heykel Müzesi kurulması için destek istedi. Aldırmaz da bu konuda çalışma yapılacağını söyledi.
Adana Ressamlar Derneği Başkanı Meliha Özgürbüz, dernek yöneticileri Ganime Karabucak, Hikmet Karabucak ve Mustafa Üzelgeçici ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti.
Ressamlar Derneği Başkanı Meliha Özgürbüz, daha önce de gündeme gelen Resim Heykel Müzesi kurulması için Zihni Aldırmaz'dan destek istedi. Meliha Özgürbüz, "Böyle bir müze kurulursa sizin döneminizin en güzel simgesi olur" dedi.
Adana için önemli hizmetler yapıldığını belirten Meliha Özgürbüz, "Bulvarlar, kavşak ve altyapı çalışmaları fevkalade adımlar olarak herkes tarafından takdir ediliyor" şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Resim Heykel Müzesi kurulması için çalışmaların başlanacağını belirterek, öncelikle yer araştırması yapılması gerektiğini ifade etti.
Ziyarette Hikmet Karabucak, 4 Ocak'ta açılacak sergisine katılması için Zihni Aldırmaz'a davette bulundu.
(AKL-Y)

29.12.2012 11:37:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT