1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adanalı Şehit Ailelerinden İmralı Görüşmelerine Tepki Adana

Adanalı Şehit Ailelerinden İmralı Görüşmelerine Tepki Adana

Adanalı Şehit Ailelerinden İmralı Görüşmelerine Tepki  Adana
A+A-

Adana Şehit Aileleri Malulleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emine Kunt, İmralı görüşmelerine tepki gösterdi. Kunt, şehit yakınları ile birlikte dernek binasında yaptığı basın toplantısı

Adana Şehit Aileleri Malulleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emine Kunt, İmralı görüşmelerine tepki gösterdi.
Kunt, şehit yakınları ile birlikte dernek binasında yaptığı basın toplantısında, Öcalan ile yapılan görüşmeleri kabullenemediklerini ifade etti. İmralı görüşmelerine destek veren Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Adana Şube Başkanı Gazi Ersin Gülaçar'a da tepki gösteren Kunt, "Şehit anne, baba, eş ve çocukları ile gazilerimizin yüreğini kanatan bu talihsiz açıklama sadece kendisini bağlar. Böyle bir öneriyi kabul etme gibi bir gafletin içinde bulunmamız mümkün değildir. Bilhassa, bizim ve şehit ailelerinin vatandaşlığını sorgulamak hiç kimsenin haddine değildir. En büyük acı evlat acısıdır. 30 yıl değil, 300 yıl da geçse, çocuklarımızın kanı yerde kalmamalıdır ve muhatabımız İmralı değildir" dedi.
(ADN-Y)

09.01.2013 17:05:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT