1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana'da Yeni Yılın İlk Haftasında 573 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Adana'da Yeni Yılın İlk Haftasında 573 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Adanada Yeni Yılın İlk Haftasında 573 Kilo Esrar Ele Geçirildi
A+A-

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, yeni yılın ilk haftasında yapılan operasyonlarda 573 kilo esrar ele geçirilerek 190 bin isnanın zehirlenmesinin engellendiğini söyledi. Coş, Adana Emniyet Müdürlüğü'nd

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, yeni yılın ilk haftasında yapılan operasyonlarda 573 kilo esrar ele geçirilerek 190 bin isnanın zehirlenmesinin engellendiğini söyledi.
Coş, Adana Emniyet Müdürlüğü'nde yaptığı basın toplantısında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yeni yılın ilk haftasında düzenlediği operasyon hakkında bilgi verdi. Vali Coş, polisin Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunda uyuşturucu sevkıyatı yapan ve mahalle arasında 'torbacı' diye tabir edilen şahıslara yönelik yaptığı operasyonda 37 kişiyi yakaladığını kaydetti. Yakalanan şahıslarla birlikte 573 kilo esrarın ele geçirildiğini belirten Coş, "Güvenlik kuvvetlerimiz, ilimizin huzur ve güvenliğinin artırılması, her türlü suçun engellenmesi ve suçluların yakalanması, kaçakçılık, organize ve narkotik olaylarının en aza indirilmesi için aziz vatandaşlarımızın desteği ile yılın 365 günü, günün 24 saatinde etkili ve başarılı çalışmalar yürütmektedir. Polis ekiplerince uyuşturucu madde ticareti yapan zehir tacirlerine yönelik olarak 2013 yılının ilk haftasında gerçekleştirilen operasyonlarda 37 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Söz konusu şahısların değişik illerimizden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri gerek kilogramlık, gerekse kullanıma hazır fişek diye tabir edilen paketler halinde hazırladıkları tespit edilmiş ve uyuşturucu maddeler piyasaya sürülemeden yakalandı. Şahısların ev, araç ve göstermiş oldukları yerlerde yapılan aramalarda toplam 573 kilo esrar maddesi ele geçirilmiş ve yaklaşık 190 bin insanımızın zehirlenmesi engellenmiştir" diye konuştu.
Polisin otoyolda narkotik köpeği ile yaptığı operasyon anı ise saniye saniye görüntülendi.
(FKE-ÖK-Y)

07.01.2013 11:36:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT