1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana'da Suriyeli Mültecilere 16 Mescit

Adana'da Suriyeli Mültecilere 16 Mescit

Adanada Suriyeli Mültecilere 16 Mescit
A+A-

Adana Müftüsü Arif Gökce, Adana'da Suriyeli mülteciler için inşasına başlanan çadır kentte 16 mescit kuracaklarını söyledi. Gökce, Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul ve beraberindeki heyetle birlikte

Adana Müftüsü Arif Gökce, Adana'da Suriyeli mülteciler için inşasına başlanan çadır kentte 16 mescit kuracaklarını söyledi.
Gökce, Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul ve beraberindeki heyetle birlikte Osmaniye'ye yerleştirilen Suriyeli mültecilerin barındığı çadır kentte, din hizmetleriyle ilgili devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Sarıçam ilçesi Buruk Mahallesi civarında kurulacak olan çadır kentte din hizmetlerinin etkili ve eksiksiz bir şekilde sağlanması konusunda çalışma yaptıklarını belirten Gökce, inşa edilecek 16 adet çadır kentin her birine mescit kuracaklarını, burada Kur'an Kursu açacaklarını; vaaz ve irşat hizmetleri, moral dersleri ve Kur'an'ı Kerim dağıtımı gibi etkinlikler gerçekleştireceklerini söyledi.
Müftü Arif Gökce hem Suriyeli mültecilere dini hizmet götüreceklerini hem de onların dertleriyle hemhal olup acılarını sorunlarını paylaşacaklarını ifade etti.
(ADN-Y)

16.01.2013 11:37:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT