1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana'da Şiddet Önleme Ve İzleme Merkezi Açıldı

Adana'da Şiddet Önleme Ve İzleme Merkezi Açıldı

Adanada Şiddet Önleme Ve İzleme Merkezi Açıldı
A+A-

Adana'da "Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi" hizmete girdi. Açılışı telekonferans yöntemiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan yaptı. 11 ilde birden yapılan açılışların ilki Adana'da ge

Adana'da "Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi" hizmete girdi. Açılışı telekonferans yöntemiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan yaptı. 11 ilde birden yapılan açılışların ilki Adana'da gerçekleştirildi.
Açılışa telekonferans yöntemiyle katılan ve "hayırlı olsun" dileğinde bulunan Emine Erdoğan, aileyi kutsal sayan bir kültüre sahip olduğumuzu belirterek, "Aynı zamanda aileyi toplumun merkezine koyan bir milletiz. Şiddete karşı mücadele etmek için öncelikle birbirimize değer vermeliyiz. Şartlar ne olursa olsun sevgi, saygı ve hoşgörü gibi değerlerin sözcüsü, yaşatıcısı olmalıyız. Aile yapımızı, özümüzü, kimliğimizi, milli ve manevi değerlerimizi koruyarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaya gayret etmeliyiz" dedi.
Emine Erdoğan'ın yanında açılışa telekonferans yöntemiyle katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de, toplum yapısının korunmasında ve şiddetin önlenmesinde önemli bir hizmet verecek olan tesisin hayırlı olması dileğinde bulundu.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise, merkezin tüm duyarlı vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ve kamu yöneticilerinin desteğiyle görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inandığını belirtti.
Konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesi Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, eşi Aylin Coş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve diğer protokol tarafından kesildi.
Açılışa Çukurova Kaymakamı Abdülhamit Erguvan, Çukurova İlçe Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan ve Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da katıldı.
Açılışı yapılan "Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi" Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Huzurevleri Mahallesi'ndeki binada hizmet verecek.
(ADN-Y)

06.12.2012 14:45:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT