1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana'da "sevgi İzcileri" Kampı Yapıldı

Adana'da "sevgi İzcileri" Kampı Yapıldı

Adanada sevgi İzcileri Kampı Yapıldı
A+A-

Adana Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanlığı Adana İzcilik İl Temsilciliği tarafından "Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında organize edilen "Sevg

Adana Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanlığı Adana İzcilik İl Temsilciliği tarafından "Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında organize edilen "Sevgi İzcileri" izci kampı 1-2 Aralık tarihleri arasında yapıldı.
İzci kampı, 1 Aralık Cumartesi günü Yeşilevler Endüstri Meslek Lisesi'nde başladı. Kamp sorumlusu Adana Gençlik Spor Doğa ve İzcilik Kulübü Başkanı Ayhan Binboğa, yaptığı açıklamada, kamp boyunca Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi'nden gelen 113 çocuğa temel izcilik bilgileri, biz duygusunu geliştiren oyunlar, hedef ve yön bulma oyunları, çadır kurma, zararlı alışkanlıklardan korunma gibi eğitimler verildiğini ayrıca akşam kamp ateşi etkinliklerinde izci obalarının oyunlar sergilediklerini söyledi.
Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan'ın da kamp ateşini izlemeye geldiğini belirten Binboğa, gece boyunca kampta kalan izcilerin nöbet tuttuklarını vurguladı.
2 Aralık Pazar günü tarihi ve kültürel yerleri gezmek için Kozan ilçesine gezi düzenleyen izciler Kozan Kalesini, Yaverin Konağı'nı tarihçi Berkan Kurtaran eşliğinde gezdikten sonra Dağılcak mesire alanında yemeklerini yedi.
(ADN-Y)

03.12.2012 10:31:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT