1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana'da Odtü'lü Öğrencilere Destek Yürüyüşüne Müdahale

Adana'da Odtü'lü Öğrencilere Destek Yürüyüşüne Müdahale

Adanada Odtülü Öğrencilere Destek Yürüyüşüne Müdahale
A+A-

Adana'da, Orta Doğu Teknik Üniversiteli (ODTÜ) öğrencilerine yönelik polis müdahalesine tepki göstermek için Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) il binasına yürümek isteyen gruba, polis müdahale ett

Adana'da, Orta Doğu Teknik Üniversiteli (ODTÜ) öğrencilerine yönelik polis müdahalesine tepki göstermek için Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) il binasına yürümek isteyen gruba, polis müdahale etti.
Çeşitli parti ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, ODTÜ'ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto ettikleri için polis müdahalesine uğrayan ODTÜ'lü öğrencilere destek vermek adına Adana Büyükşehir Belediyesi eski binası önünde bir araya geldi.
Buradan AK Parti il binasına yürümek isteyen grubu polisler, 'kamu düzeni adına hava karardığından yürüyüş yapılamayacağı' konusunda uyardı. Uyarıya aldırış etmeyip yürüyen grup ile polisler arasında arbede yaşandı. Arbede esnasında gruptan bazıları taşıdıkları bayrakların sapı polise fırlatınca, çevik kuvvet ekipleri gruba müdahale etti. Çevik kuvvet müdahalesinin ardından geri çekilen gruptan 1 kişinin arbede esnasında burnu kanadı.
Çevik kuvvetin de geri çekilmesinin ardından geri dönen gruptakiler, yaptıkları basın açıklamasının ardından dağıldı.
(SZP-Eİ-Y)

19.12.2012 19:50:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT