1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adana'da Hal Esnafının Açlık Grevi Sürüyor

Adana'da Hal Esnafının Açlık Grevi Sürüyor

Adanada Hal Esnafının Açlık Grevi Sürüyor
A+A-

Adana'da, iş yerlerinin bulunduğu halin 'tescil' edilmemesine tepki gösteren esnafın açlık grevi devam ediyor. Yüreğir ilçesindeki sebze hali esnafı, iş yerlerinin Adana Büyükşehir Belediyesi'nce t

Adana'da, iş yerlerinin bulunduğu halin 'tescil' edilmemesine tepki gösteren esnafın açlık grevi devam ediyor.
Yüreğir ilçesindeki sebze hali esnafı, iş yerlerinin Adana Büyükşehir Belediyesi'nce tescil edilmemesini protesto etmek amacıyla dün Abidin Dino Parkı'nda başlattıkları açlık grevi eylemini, bugün de sürdürdü.
Yaklaşık 40 kişilik grup, yanlarına battaniye ve yastık alarak geceyi parkta geçirdi. Grev konusunda ailelerin de destek görev esnaflar, iş yerleri tescil edilene kadar açlık grevine devam edeceklerini ifade ettiler.
Burada konuşan Yüreğir Sebze Hali Derneği 2. Başkanı Hacı Yüksekyayla, şunları söyledi:
"Yüreğir sebze hali esnafı olarak Abidin Dino Parkı'nda açlık grevimiz devam ediyor. Bugün açlık grevinde 2. günümüz; sorunumuz çözülmedikçe açlık grevimiz süresiz devam edecek. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili dün yaptığı açıklamada, bizle görüşüp, sorunun çözüldüğünü ifade etmiş. Görüşmeden hiçbir netice alamadık. 1 yıldan beri sürdürdüğü tavrın aynısını ortaya koyuyor. Çünkü anlaşacak bir şey yok, biz yeni bir şey istemiyoruz. Biz mevcut olan durumumuzun tescilini istiyoruz."
(SZP-ÖK-Y)

30.11.2012 13:18:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT