1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Adana'da gördü, Van'a taşıdı

Adana'da gördü, Van'a taşıdı

Adana'da gördü, Van'a taşıdı
A+A-

Adana’da bir iş yerinde günlük sıcak tahin üretimi yapıldığını gören ve bu durumun dikkatini çektiğini söyleyen Vanlı Ümit Aşkan adındaki genç girişimci, merak saldığı işi Van'a taşıdı.

Merak ettiği işin eğitimini alan Aşkan, ardından Van’da İkinisan Caddesi üzerinde iş yeri açtı. 
Amacının; Van halkına günlük taze sıcak tahinin doğal tadını tattırarak bir ilke imza atmak olduğunu söyleyen genç girişimci Ümit Aşkan; “İşyerimize gelip tahin alanlar bir daha geliyor. Eskilerin bir sözü vardır ‘nerede o eski tatlar’ diye. İşte bizim ürettiğimiz tahinin tadına bakanlar bu damak tadını yakalayabiliyor” dedi.

GÜNLÜK ÜRETİM

Van'da açtığı işyerinin adının “Adana Yöresel Tahin Helva” olduğunu belirten işyeri sahibi genç girişimci Ümit Aşkan, günlük üretim yaptıklarını anlattı.

Aşkan, şunları söyledi; “Van halkına hizmet etmek amacıyla işyerimizi yaklaşık 6 ay önce açtık. Van halkının damak tadına layık günlük sıcak tahin üretimi yapıyoruz, tahinlerimiz içeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Yüzde 100 doğaldır ve doğal susamdan üretiyoruz. Van’da bir ilke imza atarak günlük sıcak tahin üretimine başlamanın sevincini yaşıyoruz. Adana’da bir işyerinde alışveriş yaparken günlük taze sıcak tahin üretiminin yapıldığını gördüm, bu durum dikkatimi çekti. Bu işi yapan şahışla konuşup bilgi aldım, yapmaya karar verince de belli bir süre eğitimini aldım. Bundaki amacım Van’da olmadığı için bu hizmeti getirip Van halkına sunmaktı. Ve yaklaşık 6 ay önce de gelip bu tezgâhımı kurdum, işe ilk başladığım günden itibaren halkımızın günlük taze sıcak tahine olan ilgi ve alakası oldukça iyi. Tavsiyeler üzerine müşteri kitlemiz de her geçen gün artmaya devam ediyor. Ürettiğimiz tahinin tadına bakanlar bir daha gelip alıyorlar, eş dost ve tanıdıklarına da tavsiye ediyorlar. Bu durum da doğrudan satışlarımıza yansıyor.” 

“HER BÜTÇEYE HİTAP EDİYORUZ”

Ürün fiyatları hakkında da bilgi veren Aşkan, sözlerini şöyle tamamladı; “Daha bir yılımızı doldurmamamıza rağmen satışlarımız çok iyi derecede. Eskilerin bir sözü vardır ‘nerede o eski tatlar’ diye. İşte bizim ürettiğimiz tahinin tadına bakanlar bu damak tadını yakalayabiliyor. Tahin satışlarımızın yanı sıra Adana’dan getirmiş olduğumuz doğal şalgam suyu satışını da yapıyoruz. Bununla beraber helva, reçel, pekmez, süzme bal ve lokum çeşitlerini de satıyoruz. Fiyatlarımız uygundur. Reçel fiyatlarımız 10 TL'den başlıyor, yüzde 100 doğal süzme bal kavanozu yaklaşık 1 kilo fiyatı 120 TL, tahinin kilosu 15 TL’dir. Adana yöresine ait doğal şalgamlarımız 5 lt 10 TL, 2 lt 6 TL, diğer ürünlerimizi de uygun fiyata satıyoruz, yani her bütçeye hitap ediyoruz.”

Prestij Gazetesi - M. Selim KURT

A+A-

HABERE YORUM KAT