1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana'da Chp'liler İnönü'yü Andı

Adana'da Chp'liler İnönü'yü Andı

Adanada Chpliler İnönüyü Andı
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, merhum Cumhurbaşkanı ve eski genel başkanları İsmet İnönü'yü ölümünün 39. yıldönümünde andı. İl binası önünde toplanan partililer, kortej halinde İnön

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, merhum Cumhurbaşkanı ve eski genel başkanları İsmet İnönü'yü ölümünün 39. yıldönümünde andı.
İl binası önünde toplanan partililer, kortej halinde İnönü Parkı'na yürüyerek, buradaki İsmet İnönü'nün anıtının önüne karanfil bıraktı.
Törende konuşan CHP İl Başkanı Orhan Sümer, "Büyük devlet adamı, CHP'nin 2. Genel Başkanı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en yakın silah arkadaşı, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız ve Lozan Fatihi İsmet İnönü'yü ölümünün 39. Yılında rahmetle anıyoruz" dedi.
Orhan Sümer sözlerini şöyle sürdürdü:
"Emperyalist güçlere karşı ulusal kurtuluş savaşının kazanılmasındaki başarıları ile Cumhuriyetin kuruluşunda üstlendiği önemli görevler ve de henüz 39 yaşındayken Lozan'da zorlu mücadelelere önderlik ederek, ödün vermeden ülkenin geleceği için en iyi sonucu almamızı da yine İsmet İnönü sağlamıştır. Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte ülkemizin inşasında, Atatürk'le birlikte devrimlerin gerçekleştirilmesi için büyük çaba harcamış, ayrıca ülkemizi 2. Dünya Savaşı'na sokmayarak toprak bütünlüğümüzü korumuştur. Demokratik rejime geçişteki kararlı tutumuyla da, çok partili yaşama geçiş gibi tarihi kararlara da imza atmıştır."
(SZP-Y)

25.12.2012 14:44:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT