1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Adana Ve Mersin Emitt Fuarında

Adana Ve Mersin Emitt Fuarında

Adana Ve Mersin Emitt Fuarında
A+A-

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) bu yıl 17. kez kapılarını açtı. Fuara, Adana ve Mersin ortak stantla katıldı. Türkiye'nin, Doğu Akdeniz ve Avrasya'nın en büyük ve en öneml

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) bu yıl 17. kez kapılarını açtı. Fuara, Adana ve Mersin ortak stantla katıldı.
Türkiye'nin, Doğu Akdeniz ve Avrasya'nın en büyük ve en önemli fuarı EMİTT'e bu yıl da Adana katılıyor. Vali Yardımcısı Halis Arslan, Adana'nın tanıtımına büyük önem verdiklerini, tarihi ve turistik yönü dışında özellikle sağlık turizminde de önemli bir merkez olacağını söyledi.
Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Tayyar Zaimoğlu, bugün açılan fuarın 27 Ocak 2013 tarihine kadar açık tutulacağını kaydetti.
EMİTT Fuarında Adana ve Mersin olarak yan yana, arada koridor bulanan stantla katıldıklarını ifade eden Zaimoğlu, kendilerine bu konuda destek olan Adana ve Mersin Valilerine Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Zaimoğlu, bu yılki fuarda "Sağlık turizmi" ve "Nisanda Adana'da Portakal Karnavalını" ön plana çıkardıklarını da belirten Zaimoğlu, "Standımızda tarihi, turiztik tesislerimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Adana artık sağlık turizminde de ön plana çıkacak. Adana'da Portakal Çiçeği karnavalı da yapılacak. Çalıştayımızda ön plana çıkan Adana'nın yiyecek ve eğlence turizmini de ön plana çıkarmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.
Beylikdüzü TÜYAP'taki fuara Adana'dan Vali Yardımcısı Halis Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Nuh Yıldız, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Göçhan, ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, otelciler, turizm sektörü temsilcileri katıldı.
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT Fuarına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Bakan Günay, Fuarı ile ülkemizin; her yıl artan katılımcı sayısı ile bölgesinin hatta Avrupa'nın kendi alanındaki en önemli etkinliklerinden birine daha ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadığını belirtti Bakan Günay şöyle dedi:
"2012 yılında bir önceki yıla göre toplam ziyaretçi sayısında yüzde 12 artışla; ülkemizden 150 şehir ve turizm beldesinin yanı sıra, 62 ülkeden 4500 uluslararası katılımcıyı İstanbul'da bir araya getiren EMİTT Fuarı; turizmciler için çok önemli bir buluşma noktasıdır. 1997 yılından bu yana turizmde adından sıkça söz ettiren EMITT Fuarı'nın yıllar içerisinde Türk turizmi ile paralel bir gelişme göstererek 2012 yılında 128 bin ziyaretçiyle dünyanın en büyük 5. büyük turizm fuarı konumuna gelmiş olması oldukça sevindirici ve sektörümüzün geleceği açısından da umut verici olmuştur. Her yıl farklı bir ülkeyi konuk eden EMİTT Fuarı'nda; bu yıl Arjantin'in konuk ülke olarak yer alacak olması da gerek dünya turizm trendleri, gerekse bu trendleri önemle dikkate alarak şekillendirdiğimiz tanıtım strateji ve politikalarımızla büyük bir uyum içerisindedir."
(ADN-Y)

24.01.2013 14:51:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT