1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Adana Demirspor Kamp Dönemini İyi Değerlendirdi

Adana Demirspor Kamp Dönemini İyi Değerlendirdi

Adana Demirspor Kamp Dönemini İyi Değerlendirdi
A+A-

Bank Asya 1. Lig takımlarından Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, kamp sürecinin son derece olumlu geçtiğini belirterek "Adana'daki çalışmalarda olsun, Antalya'daki müsabakalarda olsun oyu

Bank Asya 1. Lig takımlarından Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, kamp sürecinin son derece olumlu geçtiğini belirterek "Adana'daki çalışmalarda olsun, Antalya'daki müsabakalarda olsun oyuncularımın isteğinden, arzusundan çok memnun olduğumu söyleyebilirim" dedi.
Kamp dönemini iki bölümde yaptıklarını hatırlatan Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, "Kampın ilk bölümünü Adana'da yaptık. Genelde fizik çalışmalarının büyük bir bölümünü Adana'da geçti. Müsabaka için de Antalya'ya gittik. Orada en az 3 maç planlamıştık ama son müsabakayı hava şartlarından oynayamadık. Adana'daki çalışmalarda olsun, Antalya'daki müsabakalarda olsun oyuncularımın isteğinden, arzusundan çok memnun olduğumu açık yüreklilikle söyleyebilirim" diye konuştu.
Çalışmalarda ve müsabakalarda oyuncuların istediklerini harfiyen yerine getirdiklerini kaydeden Uğur, kamp sürecinden çok memnun olduğunu söyledi.
İkinci yarı planlarından da bahsede Mustafa Uğur, "İkinci yarı genel mantalitemiz kazanma uğruna olacak. İlk yarıdaki gibi aynı şekilde devam edecek. Ama az hata yaparak, hücumda zenginliğin artmasını düşünüyorum. Birinci hedefimiz konumumuzu korumak. Yani ilk 6'nın içinde olmak" şeklinde konuştu.
Deneyimli teknik adam, transferlerin de katkısıyla ilk 3-4 maçta alınan sonuçlarla üst sıraların önemli adayı olduklarını göstereceklerini ifade ederek, "Tabii ki hedefimiz birinci sıraya çıkmak olacak ama ilk 6'nın altına inmeyi düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.
Ligde favori gösterilmeyişlerinin işlerine geleceğine dikkat çeken Uğur, "Şu anda yapılan transferler sonrası favori gösterilen iki tane takım var. Birisi Çaykur Rizespor, diğeri Kayseri Erciyes. Manisaspor'un da oturmuş bir kadrosu var. Ama bizim amacımız bu aradan sıyrılıp çıkmak olacak. İnandığınız zaman rakibinizin kim veya kimler olduğu çok önemli değil. Nasıl inandık ve daha önce başardıysak ilk rakibimiz Boluspor müsabakasıyla da bunun ilk adımını atarız diye düşünüyorum. Daha sonra da devamı gelir. Biz de az transfer yapıyoruz diye onlardan geri kalmayacağız" açıklamasında bulundu.
(ERN-AKL-BÇ-S)

16.01.2013 11:02:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT