1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adalet Ve Demokrasi Haftası Etkinliği

Adalet Ve Demokrasi Haftası Etkinliği

Adalet Ve Demokrasi Haftası Etkinliği
A+A-

Ankara Baro Başkanı Metin Feyzioğlu, siyasete bulaşmayan orduların her zaman güçlü olduklarını söyledi. Akçakoca Atatürkçü Düşünce Derneği'nce (ADD) belediye toplantı salonunda düzenlenen "20. Adalet

Ankara Baro Başkanı Metin Feyzioğlu, siyasete bulaşmayan orduların her zaman güçlü olduklarını söyledi.
Akçakoca Atatürkçü Düşünce Derneği'nce (ADD) belediye toplantı salonunda düzenlenen "20. Adalet ve Demokrasi Haftası" etkinliğinde konuşan Feyzioğlu, siyasete bulaşmayan ordunun daima güçlü kalacağını savundu. Askerin siyaseti hiçbir şekilde yönlendiremeyeceğini öne süren Feyzioğlu, bütün darbelere karşı olduğunu ifade ederek, "Bu darbelerin haklı olması konusunda zihinlerde oluşan bu ön yargıyı silmemiz gerekiyor. Biz demokrasiyi bir başka kurumdan güç alarak korumamalıyız. Kendimiz korumalıyız. Kitleler ve örgütlü toplum olarak sahiplenmeliyiz. Önümüzdeki süreçte yeni anayasa tartışmaları, Başkanlık Sistemi ve Avukatlık Kanunu gibi konular gündeme gelecek. Bu süreç hayati bir öneme sahip. Bu nedenle mayıs ayında yapılacak Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığına adaylığımı Akçakoca'da resmi olarak açıklıyorum" dedi.
Feyzioğlu, Orta Doğu'da yaşanan olayların planlanmış bir şekilde yapıldığını belirterek, ''Irak ve Kuzey Irak'ın bölünmesiyle ortada var olan petrolü paylaşma savaşı ortaya çıktı. Bu petrolün Körfez'e akması için Suriye'nin bölünerek bu işlemin tamamlanması planlanıyor. Amaç bu toprakları küçülterek kontrol altına almaktır. Bu nedenle bunları bilmezsek bu gidişe 'dur' diyemeyiz'' diye konuştu.
Akçakoca ADD Başkanı Zekeriya Yanmaz, Feyzioğlu'na katkılarından dolayı plaket verdi.
(TT-GS-Y)

02.02.2013 14:22:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT