1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adalet Bakanı Müsteşarı Birol Erdem görevinden alındı

Adalet Bakanı Müsteşarı Birol Erdem görevinden alındı

Adalet Bakanı Müsteşarı Birol Erdem görevinden alındı
A+A-

HSYK krizi Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in koltuğunu salladı.Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Müsteşar Birol Erdem'i Adalet Bakanlığı müsteşarlığından alıp yerine Yüksek Müşavir Kenan İpek'i getirerek yargıda en kritik atamaya imza attı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın açıklama yapmasına sert tepki gösterdiği HSYK’nun doğal üyesi olan Müsteşar Birol Erdem görevden alınacak. Birol Erdem’in yerine ise Ceza ve Tevkif Evleri eski Genel Müdürü Kenan İpek getirilecek.


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası görevinin başında olduğunu söylediği Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem’in görevden alınma kararnameside  Çankaya Köşkü’ne gönderildi.


Radikal’e ulaşan bilgilere göre,HSYK’nun açıklamasında muhalefet şerhi olmasına rağmen Müsteşar’ın isminin bildiride yer alması Hükümetin tepkisini çekti.


GENEL MÜDÜRLÜKTEN MÜSTEŞARLIĞA 
Rize doğumlu olan İpek, İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra Elmalı Cumhuriyet Savcısı görevinde iken Adalet Bakanlığı Tevkif Genel Müdürlüğü’ne getirildi. İşyurtları Daire Başkanlığı yapan İpek, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği’ne yükseldi. İpek daha sonra Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü görevinden üçlü kararname ile müsteşarlığa alındı. Radikal

A+A-

HABERE YORUM KAT