1. HABERLER

  2. Acılı Annenin Feryadı

Acılı Annenin Feryadı

Acılı Annenin Feryadı
A+A-

Okulun penceresinden atlayarak öldüğü iddia edilen çocuğun annesi, "Oğlum hayat dolu bir çocuktu" dedi. İzmir'in Çiğli İlçesindeki Tuğba Özbek Anadolu Lisesi'nde arkadaşı ile şakalaştıktan sonra tart

Okulun penceresinden atlayarak öldüğü iddia edilen çocuğun annesi, "Oğlum hayat dolu bir çocuktu" dedi.
İzmir'in Çiğli İlçesindeki Tuğba Özbek Anadolu Lisesi'nde arkadaşı ile şakalaştıktan sonra tartışan ve okul yönetimi tarafından uyarılması üzerine 5. kattan atladığı iddia edilen 15 yaşındaki Mert Halil Işık'ın annesi Nadire Işık (36), "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gideceğiz" diye konuştu.
Okulda yaşanan olayın kameralar tarafından saniye saniye kaydedildiği ortaya çıktı. Oğullarının ölümüyle ilgili karanlıkta kalan tüm noktaların aydınlatılmasını istediklerini belirten acılı anne Işık, şunları söyledi: "Biz evladımızı kaybettik. Bu olayın aydınlanması için Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan yardım bekliyoruz. 13 Ekim tarihli, Sayın Başbakan'ımıza bir dilekçe gönderdim. Mert'in veda gecesinde okulda kardeşi ve benimle dans ettiği görüntüleri sürekli seyrederek avunuyorum. Gerekirse İnsan Hakları Mahkemesi ve daha üst makamlar varsa onlara gideceğiz. Ben sadece oğlumun nasıl öldüğünü öğrenmek istiyorum. Bu benim anne olarak en doğal hakkım. Dayısı şehit olan bir çocuk. Hep doğruları öğrettim. Onu okutup iyi bir yerlere gelmesi için çalışıyorduk. Ama nasip olmadı. Çocuğumun kıyafetlerini koklayarak ve fotoğrafları ile avunuyorum. Yatağına hiç kimseyi yatırmıyorum."
(HÇ-MO-Y)

12.02.2013 14:07:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT