1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Açığa alınan öğretmenlerle ilgili flaş gelişme

Açığa alınan öğretmenlerle ilgili flaş gelişme

Açığa alınan öğretmenlerle ilgili flaş gelişme
A+A-

CHP Dersim vekili Erol, Dersim’de görevden alınan 418 öğretmenle ilgili Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’la yaptığı görüşmede, Yılmaz’ın öğretmenlerin büyük bir bölümünün görevine iade edileceğini söylediğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dersim Milletvekili Gürsel Erol, Dersim’de görevden alınan 418 öğretmenle ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’la görüştü.

Milli Eğitim Bakanlığı 11 bin 285 eğitim emekçisinin açığa alındığını duyurmasının ardından Dersim’de 418 öğretmen, 86 MEB personeli olmak üzere 504 kişi görevden uzaklaştırılmıştı.

“Pazartesi göreve iade edilecek”

CHP’li Erol, öğretmen ve personelin görevlerine iade edilmesi için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştüğünü söyledi.

Erol, Bakan Yılmaz’ın öğretmenlerin büyük bölümünün göreve iade edileceğini söylediğini aktardı:

“Tunceli’de 418 öğretmen ve 86 milli eğitim personelinin görevden alınmasından sonra konuyu bizzat Milli Eğitim Bakanımızla görüştüm. Tunceli’ye büyük bir haksızlık yapıldığını söyledim. Sayın Milli Eğitim Bakanı Tunceli’de görevden alınan öğretmenler ile ilgili bizzat ilgileneceğini yapılan haksızlık varsa düzeltileceğini ve bakan yardımcısına talimat verdiğini ifade etti.

“Bakan yardımcısının konu üzerinde titizlikle çalışarak haksızlığa uğrayanları görevine iade edileceğini söyledi. Bu hafta içinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ile tekrar görüştük. Pazartesi günü görevden alınan 418 öğretmenin büyük bölümünün görevine iade edileceğini ancak hakkında ihbar, şikayet ve çeşitli deliler bulunan bazı öğretmenlerin soruşturmalarının devam edeceğini, özellikle öğretmenlerin görevden alınmasında en büyük gerekçe olan 29 Aralık’ta düzenlenen eyleme katılanların büyük bölümü görevlerine iade edileceği tarafıma söyledi.

“Milli Eğitim Bakanımız zaten Tunceli üzerinde daha hassas davranacaklarını özellikle belirtti. Bugün bile göreve iade edilecek öğretmenlerin belirlenmesi için çalışma yapılıyor ve bakanlıktan bana verilen bilgi, Tunceli’de görevden alınan öğretmenlerin büyük bölümünün pazartesi göreve iade edilecek.”

“Soruşturması bitenlerin ataması yarın yapılacak”

CHP’li Erol, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ile yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları yazdı:

“Tunceli’de açığa alınan öğretmenlerimizin ve memurlarımızın mağduriyetlerini gidermek amacıyla, soruşturması bitenlerin ataması yarın yapılacak olup, Pazartesi görevleri başında olacaklardır.

“Gerçek mağdurların haklarını aramak ve bir kişi kalsa dahi onun mücadelesini vermeye, Tunceli’deki bazı siyasi parti ve sendikaların engellemelerine rağmen takipçisi olacağım.”

İMCTV

A+A-

HABERE YORUM KAT