1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Acaristan Maliye Ve Ekonomi Bakanı Kuşadası'nda

Acaristan Maliye Ve Ekonomi Bakanı Kuşadası'nda

Acaristan Maliye Ve Ekonomi Bakanı Kuşadasında
A+A-

Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakanı Giorgi Tavartkiladze ve beraberindeki heyet, Kuşadası Limanı'nı ziyaret etti. Kuşadası Belediyesi'nin davetlisi olarak Türkiye'de bulun

Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakanı Giorgi Tavartkiladze ve beraberindeki heyet, Kuşadası Limanı'nı ziyaret etti.
Kuşadası Belediyesi'nin davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Acaristan Özerk Bölgesi Maliye ve Ekonomi Bakanı Tavartkiladze, Batum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamar Şavadze ile Royal Carabbian Kruvaziyer firmasının Acaristan Temsilcisi Giorgi Varshalomidze, Kuşadası Limanı'nda incelemelerde bulundu. Kuşadası Limanı'nı işleten Ege Ports'un Genel Müdürü Aziz Güngör, Kuşadası Belediye Meclisi Kültür ve Turizm Komisyonu Başkanı ve Kuşadası Tanıtma Vakfı (KUTAV) Genel Sekreteri Murat Saraç'ın da hazır bulunduğu ziyarette, konuk heyete kruvaziyer taşımacılığı ve liman yönetimi konularında bilgi verdi. Ege Ports Genel Müdürü Güngör, ziyarete konuk heyete yaptığı sunumda, limanın 2003 yılında özelleştirme sonrası yapılan yatırımlar, etkin ve profesyonel yönetim ve pazarlama ile gelen gemi sayısını 2 katına çıkardığını söyledi.
Aynı zamanda Kuşadası'nın da kardeş kenti olan Acaristan'ın başkenti Batum'dan gelen talep üzerine ziyaretin gerçekleştiğini kaydeden Kuşadası Belediye Meclis Üyesi, Kültür ve Turizm Komisyonu Başkanı ve Kuşadası Tanıtma Vakfı(KUTAV) Genel Sekreteri Murat Saraç, "Acaristan yakın ilişkilerimiz olan bir bölge ve başkentleri Batum bizim kardeş şehrimiz. Acaristan Özerk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakanı Giorgi Tavartkiladze ve Acaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamar Şavadze, dünyanın önde gelen ve Türkiye'nin gözbebeği Kuşadası Limanı'nı yakından görüp işleyişi hakkında bilgi almak istediler. Batum, kruvaziyer turizmde Kuşadası'nı örnek almak istiyor. Bu amaçla belediyemizin davetlisi olarak Kuşadası'na geldiler ve ziyareti gerçekleştirdik" dedi. Acaristan Maliye ve Ekonomi Bakanı Giorgi Tavartkiladze ise Kuşadası Belediyesi ile Batum arasında önemli ilişki ve işbirliği bulunduğunu belirterek, " Acaristan olarak kruvaziyer turizminde hamle yapmak istiyoruz. Bu anlamda kardeş şehrimiz Kuşadası en önemli örnek alınacak limana sahip. Kuşadası Limanı ile ilgili gelişmeler bizim de çalışmalarımıza ışık tutacak" diye konuştu.
(ZH-ÖK-E)

27.01.2013 20:27:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT