1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aç Kalan Köpekleri Zabıta Doyurdu

Aç Kalan Köpekleri Zabıta Doyurdu

Aç Kalan Köpekleri Zabıta Doyurdu
A+A-

Kışın ağır geçtiği İzmit'te sokak hayvanları açlıktan ölümle karşı karşıya kalınca İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Geçen sene de aynı durumla karşılaşan ve ölümle yüz y

Kışın ağır geçtiği İzmit'te sokak hayvanları açlıktan ölümle karşı karşıya kalınca İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.
Geçen sene de aynı durumla karşılaşan ve ölümle yüz yüze kalan bir çok kedi ve köpeğin karnını doyuran zabıta ekipleri, aynı uygulamayı be sene de yapıyor. Zabıta Müdürü Muhammet Ergin ,sadece insanlara yönelik çalışma yapmadıklarını belirterek, "Kar nedeniyle başta köpekler olmak üzere bir çok sokakta yaşayan hayvan açlık tehlikesiyle karşılaşıyor. Zabıta olarak hayvanların açlıktan ölmesine yüreğimiz el vermedi. Bu yüzden de onlara yemek artığı, ekmek, kuru mama, süt vererek hayatta kalmalarını sağlıyoruz. Bu çalışmamız hava şartları normale dönene kadar devam edecek" dedi. İzmit Belediye Zabıtasının bu davranışı vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı.
(MA-MA)

09.01.2013 10:54:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT