1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Abu Dabi'deki Savunma Fuarına Dünya Devleri De Katıldı

Abu Dabi'deki Savunma Fuarına Dünya Devleri De Katıldı

Abu Dabideki Savunma Fuarına Dünya Devleri De Katıldı
A+A-

Dünyanın önde gelen silah imalatçılarının da katıldığı 11. Milletlerarası Savunma Sanayi Fuarı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de düzenleniyor. Dün başlayan fuar 21 Şubat tarihlerinde

Dünyanın önde gelen silah imalatçılarının da katıldığı 11. Milletlerarası Savunma Sanayi Fuarı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de düzenleniyor. Dün başlayan fuar 21 Şubat tarihlerinde sona erecek. Ziyaretçiler fuarda hava ve deniz kuvvetlerinden küçük silahlara kadar envai çeşit silahı görme imkanı elde ediyorlar.
BAE'de düzenlenen dünyanın en büyük silah fuarlarından birisi olan ve dünya devi savunma sanayi şirketlerinin de yer aldığı Milletlerarası Savunma Sanayi Fuarı'na 58 ülkeden 1,112 şirket katılıyor. BAE de açtığı 38 stant ile ev sahipliği yaptığı fuara katılıyor. Fuarda donanma kuvvetlerinden hava kuvvetlerine ve hafif silahlardan füze sistemlerine kadar pek çok sahada imal edilen silahlar teşhir ediliyor.
İngiltere Savunma Bakanı Philip Dunne'nin de katıldığı fuar dün BAE silahlı kuvvetlerinin gösterileriyle başlamıştı ve fuar 21 Şubat'a kadar ziyaretçilere her türlü silahı yakından görme fırsatı sunacak.
(CTŞ-ÖK-D)

18.02.2013 11:18:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT