1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abdurrahman Çağan tutuklandı

Abdurrahman Çağan tutuklandı

Abdurrahman Çağan tutuklandı
A+A-

Dün gece saatlerinde gözaltına alınan Erciş Belediyesi eş başkanı Abdurrahman Çağan, İlçe Jandarma Komutanlığı'nda alınan ifadelerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

'Öz yönetim' ilanına katıldığı gerekçesiyle tutuklanan eş başkan Çağan,buradaki işlemlerinin ardından Van F Tipi Cezaevine gönderildi.

Diğer taraftan geçtiğimiz gün gözaltına alınan Erciş Belediyesi personeli Murat Çimen İle UKOME (Ulaştırma Daire Başkanlığı ) personeli Emrah Tunç ise ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Tutuklamalara ilişkin konuşan Erciş Belediyesi eş başkan Vekili Güler Avcı , tepkisini '' İktidar , eş başkanlarımızı,encümenlerimizi tutuklayarak halkın iradesine ipotek koyarak hukuku,yasaları tanımadığını göstermiştir.'' sözleriyle dile getirdi.

Avcı, belediyeye yönelik yönelimlere ilişkin ise ''Erciş Belediyesi üzerinde de on günde bir siyasi tutuklamalar yapılıp yönetici ve personeli tutuklanıyor.Erciş Belediyesi olarak bunu kabul etmiyoruz, halkın yanında olmaktan geri adım atmayacağız. AKP'ye inat barış gelecek.'' şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT