1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abdullah Gül ve Bülent Arınç'a büyük şok

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'a büyük şok

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'a büyük şok
A+A-

AK Parti'nin resmi sitesinden Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Yakar Yakış'ın isimlerinin silindiği iddia edildi.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın çözüm süreci ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki açıklamaları sonrası AK Parti'de büyük bir tartışma yaşanmıştı.

Bülent Arınç'ın açıklamalarına destek veren Abdullah Gül, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin gibi eski isimlere AK Parti içinden tepki gelmişti.

İSİMLERİ LİSTEDEN SİLİNDİ

AK Parti'nin resmi sitesi akparti.org.tr sitesinde yer alan "Kurucu Üyeler" listesinden Abdullah Gül, Yakar Yakış, Nur Doğan Topaloğlu ve Yasemin Kumral isimlerinin güncel siteden silindiği öne sürüldü.

 64 kişiden oluşan ‘kurucu üyeler’ listesinden dört isim silinirken Ceyhun Yasemin Şimşek adı eklendi. Üye fotoğrafı yerine ise sadece partinin amblem resmi paylaşıldığı görüldü. Partinin resmi internet sitesine göre kurucu üye sayı 64’ten 61’e inmiş vaziyette.

ÖNCE ERDOĞAN SONRA BÜLENT ARINÇ...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile 9 Şubat akşamı bir araya gelmişti. 3 saat süren görüşmede Suriye'deki durum, Güneydoğu'daki operasyonlar ve güncel olaylar ele alınmıştı.

Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün ile bir araya gelmesi, siyaset kulislerini hareketlendirmişti.

Görüşmede Gül'ün Arınç'a "Trollerin yaptıkları ne kadar yanlışsa basın üzerinden konuşmak da o kadar yanlıştır" dediği öğrenildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT