1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABDULLAH GÜL KUVEYT’TE

ABDULLAH GÜL KUVEYT’TE

ABDULLAH GÜL KUVEYT’TE
A+A-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kuveyt Emiri Şeyh El Sabah’ın davetlisi olarak resmi ziyaret gerçekleştirmek üzere Kuveyt’e geldi.


Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrunnisa Gül’ü Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nda, Kuveyt Emiri Şeyh El Sabah ile Veliaht Prens Şeyh Nawaf El Sabah törenle karşıladı. Karşılama töreninde, Kuveyt Meclis Başkanı Marzouk Ali El Ghanim, Ulusal Muhafızlar Başkan Yardımcısı Şeyh Mishaal El Sabah, Başbakan Şeyh Jaber Mübarek El Hamad El Sabah, Emirlik Divanı İşleri Bakanı Şeyh Nasır El Sabah, Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah El Ahmad El Sabah, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Şeyh Muhammed El Sabah, Emirlik Divanı İşleri Bakan Yardımcısı Şeyh Ali Cerrah El Sabah, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Şeyh Khaled El Sabah, BaşbakanYardımcısı, Ticaret ve Sanayi Bakanı Abdulmuhsin El Modij, Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Şeyh Muhammed Abdullah El Sabah ve Büyükelçi Murat Tamer hazır bulundu. Kuveytli çocukların çiçek sunduğu törenin sonunda Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül, Kuveyt Emiri’nin eşliğinde Bayan Sarayı’na hareket etti.


Cumhurbaşkanı Gül’e Kuveyt ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz eşlik ediyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT