1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Abdullah Aras'tan EHD'ye Ziyaret

Abdullah Aras'tan EHD'ye Ziyaret

Abdullah Arastan EHDye Ziyaret
A+A-

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) başkanlık seçimine aday olan Ekonomide Değişim Hareketi (EDH) sözcüsü Necdet Takva’yı ziyaret etti.


AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras ve yönetimi, VATSO seçimlerine aday olan Mirza Nadiroğlu ve Feridun Irak’ın ardından Ekonomide Değişim Hareketi sözcüsü Necdet Takva’yı da ziyaret etti. Ekonomide Değişim Hareketi’nin faaliyet gösterdiği ofisi ziyaret eden Abdullah Aras ve yönetimi, burada Necdet Takva ve çalışma arkadaşları tarafından karşılandı. Burada konuşan Takva, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İlimizin iktidar partisini temsilen bizleri ziyaret etmeniz, bizler için ayrı bir önem arz ettiğini söylemek istiyorum. Bende malumunuz 7-8 yıla yakın VATSO Genel Sekreterlik görevini yaptım. Görevim süresince çok sağlıklı ve iyi bir çalışma ortamı oluşturmuştuk. Odadan ayrıldıktan sonraki süreçte, çalışmalarımız bizlerin farklı yönlerde karar almamıza vesile oldu. Bizde aşağı yukarı 6-7 aydır, Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerine bir grup olarak faaliyetlerde bulunduk. Tabi bu faaliyetleri hazırlarken geçmişte eleştirildiği yönü ile değil, daha kurumsal, daha bireylerden uzak ve herkesin ortaklaşabileceği bir anlayış içerisinde, kurumsal bir şekilde gerçekleşmesi için bir faaliyet yürüttük. Bu hareketi de ‘Ekonomide Değişim Harekâtı’ adıyla kurguladık ve çalışmalarımıza bu anlayışla devam ediyoruz. Oda seçimleri 2. kez ertelenerek mayıs veya haziran aylarına alındı. Bu arada tabi ki bizlerde faaliyetlerimizi eksiltmeden, arkadaşların da öngörüsü ile sürdürme yönünde bir karar aldık. Tabi ki burada memleketimizin kalkınması için çalışma yapan arkadaşlarımızla da görüşmelerimiz devam ediyor. Ekonomide Değişim Hareketi sadece Ticaret ve Sanayi Odası bünyesini hedefleyen bir harekât değil. Bu sürdürülebilir bir harekât olacak. Bizim il teşkilatından herhangi bir konuda şüphemiz yoktur. Bu konuda herkese eşit yaklaştığına eminiz. Sadece sizin partinizin değil, tüm diğer partilerin de böyle bir uğraş içinde olmadığını ve eşit davranıldığını biliyoruz. Memleketimiz ve insanımız için en hayırlısı ve en yararlısı kim olacaksa o kazansın. Tabi biz de, Ekonomide Değişim Hareketi olarak bu seçimden zaferle çıkacağımıza inanıyoruz” dedi.


AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras ise, Ekonomide Değişim Hareketi’nin kısa bir zamanda marka haline geldiğini öğrendiğini belirtti. Aras, “Bizde bu oluşumunuzun memleketimize artı değer katacağına inanıyor ve bundan dolayı sizlere başarılar diliyorum. Az önce ekonomide bir memleketin kalkınmasındaki öneminden bahsettiniz. Bizim siyasetten tüm temennimiz, memleketin ekonomik kalkınması, insanlarımızın iyi bir yere gelmesi, insanlarımızın kalkınmasıdır. Bunu tek başına iktidar olarak başarma şansına sahip değiliz. Ancak hep birlikte elbirliğiyle çözüm ve işbirliği yaparak başarabiliriz. Hedefimiz ideolojiden uzak, doğru bir iktisadı genç nesle teslim etmektir. Sizinle beraber aday olan diğer iki arkadaşımızı da ziyaret ettik. Sizlerin ve basının huzurunda şunu bir daha tüm içtenliğimle belirtmek isterim ki, biz AK Parti Van İl Başkanlığı olarak hiçbir oluşumun yanında değiliz. Biz bütün oluşumlara eşit bir şekilde yaklaşıyoruz. Dolayısıyla VATSO seçimlerinde eşit ve bağımsız bir şekilde hareket ettiğimizi her platformda ve kamuoyunda söylemek istiyoruz ve sizlerin tarafından da bilinmesini istiyoruz. Biz üç adayın da yanındayız. İnşallah bu işi kim en iyi yapacaksa o kazansın. Bu yarışta size ve arkadaşlarınıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT