1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. ABD'li Senatör Wyden'dan FBI'yı Kızdıracak Hamle !

ABD'li Senatör Wyden'dan FBI'yı Kızdıracak Hamle !

ABD'li Senatör Wyden'dan FBI'yı Kızdıracak Hamle !
A+A-

ABD’li Senatör Ron Wyden'dan, FBI'yı kızdıracak akıllı cihaz ve telefon. Kişinin özel hayatına ait tüm bilgilerin akıllı telefonlarda bulunabildiğine dikkat çeken Senatör özelhayatın korunması için bu kanun hazırlandığını ima etti.

Ürettikleri cihazları daha kolay gözetlenebilir yapmaları konusunda teknoloji devlerine baskı yaptığı iddia edilen FBI'ın bu isteği yeni bir teklifin kanunlaşması durumunda hiçbir zaman gerçekleşmeyebilir.

 

 

Senatör Ron Wyden, FBI gibi kuruluşların teknoloji şirketlerine bu yönde baskı yapmasını engelleyecek bir kanunun çıkması için ilk adımı attı.

 

 

Bir kişinin özel hayatına ait tüm detayların akıllı telefonunda bulunabildiği günümüzde bu cihazların korunmasının anayasal hak olduğunun altını çizen Wyden, kanun teklifini ABD'lilerin gizliliğinin ve güvenliğinin korunması amacıyla hazırlandığını belirtti.

 

 

FBI Direktörü James Comey, Ekim ayında yaptığı bir konuşmada FBI'ın yeni nesil telefonları kıramadığı ve bu durumun kurumun istihbarat çalışması yapmasının önünde engel oluşturduğunu belirtmişti.

 

 

KAYNAK: ntvmsnbc.com

A+A-

HABERE YORUM KAT