1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Abd'li Hokeycilerin Erzurum Çıkarması

Abd'li Hokeycilerin Erzurum Çıkarması

Abdli Hokeycilerin Erzurum Çıkarması
A+A-

Erzurum, bugünlerde Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli buz hokeyi takımlarından birini ağırlıyor. Bulunduğu kategorinin bir numarası olarak gösterilen Bethel Universty takımı Erzurum'da kampa g

Erzurum, bugünlerde Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli buz hokeyi takımlarından birini ağırlıyor. Bulunduğu kategorinin bir numarası olarak gösterilen Bethel Universty takımı Erzurum'da kampa girdi. Erzurum'da 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında yapılan 3 Binlik Buz Arena'da çalışmalarını sürdüren ABD'li hokeyciler, kısa süre içerisinde Erzurum'da gördükleri konuk severlikten memnun kaldı. Antrenör Charlie Burggraf nezaretinde antrenmanlar yapan ABD'li hokeyciler, kamp süresinde Erzurum'un Buz Hokeyi Süper Lig'deki temsilcisi Erzurum Gençlikspor ile hazırlık maçları oynayacak. Dünya Üniversite Kış Oyunları ile birlikte yıldızı parlayan Erzurum'da ilk kez ABD'den bir takımın kamp yapması da şehirde büyük bir heyecan yarattı.
KAMPI KEİT ÖNERDİ
Erzurum Gençlikspor'un ABD'li antrenörü Mc. Adams Keith, adeta bir fahri hemşehri gibi Erzurum'a hizmet ediyor. Gençlikspor'u şampiyonluğa koşturan ve alt yapıdan yeni yıldız hokeyciler yetiştiren ABD'li çalıştırıcı Mc. Adams Keith, ABD'nin ünlü buz hokeyi takımlarından Bethel Universty kulübüne Erzurum'da kamp yapmayı önerdi. Behtel Universty yetkilileri de kampa sıcak baktı. Erzurum Gençlikspor'un ABD'li Coach'u Mc. Adams Keith'in önerisi ile Erzurum'a gelen ve burada kamp yapmaya başlayan ABD'li hokeyciler, çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor. Bethel Universty'nin Coach'u Charlie Burggraf, Erzurum'da olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, "Burada hem Erzurumlular bize yardımcı oluyor. Hem de ABD'li hemşehrimiz Mc. Adams Keith, oldukça güzel bir ortamda çalışıyoruz. Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile Gençlikspor Kulübü Başkanı Memduh Ceyhan'da bizimle yakından ilgileniyor. Burada gördüğümüz misafir perverlikten ve destekteklerinden dolayı ilgililere teşekkür ediyoruz"dedi.
(ERZ-AT-Y)

24.12.2012 12:11:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT