1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ABD'den Bankalara 1 Aylık Ültimatom ! Sonrasında...

ABD'den Bankalara 1 Aylık Ültimatom ! Sonrasında...

ABD'den Bankalara 1 Aylık Ültimatom ! Sonrasında...
A+A-

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanı Eric Holder Bankaların döviz göstergelerinde yapılan manipülasyona yönelik araştırmaları hakkında açıklamalar yaptı. Bakanlığın incelemelerinin tamamlanmasına az bir zaman kala Adalet Bakanı Holder, bankalara suçl

Soruşturma ile ilgili bilgi sahibi bir şahsın vermiş olduğu bilgilere göre, yapılan incelemelerin sonrasında bankalara suçlarını itiraf etmeleri için 30 günlük bir ültimatom tanıdı. 


Görüşmelerin sır olması sebebiyle isminin açıklanmasını istemeyen şahıs, bankaların sorumluluklarını nasıl gördüklerini sergilemek için son haftalarda yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve savcıların Aralık ayının ortasına kadar tüm kusurlu hareketlerinin kendileri tarafından direkt olarak açıklanmasını talep ettiğini belirtti.


ABD Adalet Bakanlığının kişilere karşı suçlamalarının ardından bankalara karşıt olarak gelecek sene başlarında dava açmasının çok yüksek bir ihtimal olduğunu belirtiyor. Savcılar geçen yılın sonlarından bu yana kadar bir hukuki süreç oluşturmak için çaba sarf ediyordu.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT