1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Abd: "manas Hava Üssü'ne İlişkin Müzakereler Sürüyor" Aliya Raimbekova Bişkek

Abd: "manas Hava Üssü'ne İlişkin Müzakereler Sürüyor" Aliya Raimbekova Bişkek

Abd: manas Hava Üssüne İlişkin Müzakereler Sürüyor  Aliya Raimbekova    Bişkek
A+A-

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Robert Blake, Kırgız hükümetinin 2014'de boşaltılmasını istediği, Manas Hava Üssü'ne ilişkin görüşmelerin sürdüğünü kaydetti. Kırgızistan ile ABD arasında gerçekleşti

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Robert Blake, Kırgız hükümetinin 2014'de boşaltılmasını istediği, Manas Hava Üssü'ne ilişkin görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.
Kırgızistan ile ABD arasında gerçekleştirilen yıllık istişare görüşmelerine katılmak üzere başkent Bişkek'e gelen ABD Dışişleri Bakanı'nın Güney ve Orta Asya'dan Sorumlu Yardımcısı Blake, bugün Dışişler Bakanı yardımcısı Erines Otorbayev ile bir araya geldi.
Görüşme sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan Blake, Kırgız yetkililerle Manas üssünün geleceğine yönelik görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
Üssün kullanımının devamına ilişkin detayları konuşmak için çok erken olduğunu belirten Blake, Washington'ın geçtiğimiz yıl Kırgızistan'a üs için 200 milyon dolar ödeme yaptığını ifade etti.
Blake ayrıca, Kırgızistan Devlet Başkanı Almazbek Atambayev ve Otorbayev'e, Kırgızistan'ın Afganistan'daki koalisyon güçlerinin terörle mücadelesine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
(ÖK-ÖK-D)

17.01.2013 15:02:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT