1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ABD Konsolosu VGC ile Buluştu

ABD Konsolosu VGC ile Buluştu

ABD Konsolosu VGC ile Buluştu
A+A-

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Van'a turistik gezi amacıyla gelen ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht ve Konsolos Yardımcısı J.M.Saxton Ruiz, Elit Wold Otelde VGC Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sevinç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımsısı Yusuf İdiz, yönetim kurulu üyeleri Şükrü Akyüz, Fettah Erdurur, Yılmaz Tekin ve Cemal Aşan ile bir araya geldi. 

Specht, gündemdeki konuların ele alındığı sohbet toplantısı sonunda, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla ilgili bir açıklama yaptı. 

Basın mensuplarıyla bugün bir arada olmaktan çok memnuniyet duyduğunu anlatan Specht, şöyle konuştu:

"Özellikle Dünya Basın Özgürlüğü Günü olduğu için, basın mensuplarıyla konuşma ve etkileşim içinde olma fırsatı beni her zaman memnun ediyor. Zannederim hepiniz, sizlerin yaptığınız işe ve hem Türkiye'de hem de burada olanlarla ilgilenen Türkiye dışındaki Amerikalı ve Avrupalı insanlara sunduğunuz hizmete ne kadar önem verdiğimizi biliyorsunuz. Bugün, gerçeği keşfetme ve söylemeye verdikleri söz aracılığıyla demokratik idealleri savunan gazetecileri onurlandırıyoruz. Bugün aynı zamanda yönetişim ve demokrasinin işlemesi için olmazsa olmaz olan gazetecilik mesleğini onurlandırıyoruz. Gazeteciler, vatandaşlar olarak hepimize ülkemiz, kendimiz ve hükümetimiz hakkında doğruyu bilme şansını verir. Özgür basın bizi daha iyi yapar, bizi daha güçlü yapar. Sessizlere ses verir, adaletsizlikleri açığa çıkarır ve liderleri sorumlu tutar. Bu nedenle ifade özgürlüğü ABD için her zaman kilit bir öncelik olmuştur ve olmaya devam edecektir. Yine bu nedenle tüm dünyada özgür basının oynadığı rolü kutlamaya devam edeceğiz.” 
Yaptığı açıklamanın ardından Specht ve beraberindekiler Van’dan ayrıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT