1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abd İkinci Konsolosu Joseph Babb Akçakale'de Ziyaretlerde Bulundu

Abd İkinci Konsolosu Joseph Babb Akçakale'de Ziyaretlerde Bulundu

Abd İkinci Konsolosu Joseph Babb Akçakalede Ziyaretlerde Bulundu
A+A-

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Adana ikinci konsolosu Joseph Babb, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'ı makamında ziyaret etti. Babb, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'dan S

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Adana ikinci konsolosu Joseph Babb, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'ı makamında ziyaret etti.
Babb, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'dan Suriye'deki iç karışıklıktan sonra yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi aldı. Başkan Ayhan, Babb'a, yöreye özgü mırra takımı hediye etti.
Babb, "Bu hafta başında 3 ABD milletvekili Kilis mülteci kampını ziyaret etti. Suriyeli vatandaşların sorunlarını ve isteklerini not aldılar. Biz de ABD Adana ikinci konsolosu olarak ziyaretlerin devamını sağlamak için burada yaşayan Suriyeli mültecilere insani yardımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.
Başkan Ayhan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu açıklamada bulundu: "Bildiğiniz gibi son dönemde ilçemizde ve komşu ülke Suriye'de yaşanan olaylardan dolayı tüm dünyanın gözü üzerimizde oldu. Çeşitli kuruluş ve heyetleri burada konuk ettik. Bugünde Adana ikinci konsolosu Babb bizi ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim" dedi.
(MD-ÖK-Y)

03.02.2013 09:16:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT