1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Abd Hava Kuvvetleri Siber Saldırılara Karşı Önlemlerini Arttırdı

Abd Hava Kuvvetleri Siber Saldırılara Karşı Önlemlerini Arttırdı

Abd Hava Kuvvetleri Siber Saldırılara Karşı Önlemlerini Arttırdı
A+A-

ABD Hava Kuvvetleri, kendisine bağlı birlikleri siber saldırılara karşı korumak için yeni geliştirilmiş sistemi hayata geçirecek. ABD Hava Kuvvetleri, dünyanın farklı yerlerinde kendisine bağlı ola

ABD Hava Kuvvetleri, kendisine bağlı birlikleri siber saldırılara karşı korumak için yeni geliştirilmiş sistemi hayata geçirecek.
ABD Hava Kuvvetleri, dünyanın farklı yerlerinde kendisine bağlı olarak görev yapan birliklerini siber saldırılara karşı korumak için yeni tasarlanmış Hava Kuvvetleri Ağ Sistemi'ni devreye koyacak. Bu sayede Askeri Personel Bilgi Sistemi ve Savunma Kayıt Uygunluk Raporlama Sistemi gibi önemli bilgi ve belgelerin güvenliği en üst seviyeye çıkartılmış olacak.
Yeni sistemle ağ güvenliğinin arttırılması ve işletme maliyetlerinin azaltılmasının hedeflendiği belirtildi. Yeni sisteme önümüzdeki hafta geçileceği ve bununla birlikte Hava Kuvvetleri arasında e-posta adreslerinin standardize edileceği duyuruldu. Bu kapsamda Adana'daki İncirlik Hava Üssü 39. Kanat Üs Komutanlığı'nın da yeni sistemle tanışacağı belirtildi.
(YSF-CC-Y)

18.01.2013 12:40:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT